Robert Sluymer: Bitcoin’de haftalık RSI seviyesi, yaklaşan boğanın ilk sinyali

Robert Sluymer, Bitcoin'de mevcut haftalık RSI seviyesinin 2015'te ayı piyasası sonrasında gelen boğa koşusundan önceki seviyelerde bulunduğuna dikkat çekti.

Bitcoin, 4,000 dolar seviyesinde tutunmaya çalışırken bazı analistler tarihsel kanıtların Bitcoin’in düşüş eğiliminin sona ereceği anlamına geldiğini belirtiyor. MarketWatch’a göre ayı piyasası, 2014-2015’e paralellik gösteriyor. Bitcoin, 2014-2015 ayı piyasası sırasında toparlanmaya başlamadan önce 2015’in ilk iki haftasında yüzde 43 düşmüştü.

25 Kasım’da sona eren haftada ise lider kripto paranın fiyatı yüzde 45 gerilemişti. 2015 yılında olduğu gibi kayıpları da yüzde 80’i aştı. 2015’te dibi gören Bitcoin, bunu takiben düşüş eğilimine girmeden önce 2017 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesi 20,000 dolara ulaştı.

Fundstrat Global Advisors’ın teknik analisti Robert Sluymer şöyle diyor:

“Mevcut haftalık RSI (göreceli güç endeksi) BTC’nin 2015 yılında 180 dolara çekildiği ayı piyasası dönemiyle aynı ve BTC’nin 2018 boyunca gördüğümüz üç büyük aşağı yönlü hareketin ardından uzun vadeli yükseliş trendinin ilk bulgusunu verdiği söylenebilir.”

Bitcoin 2013 – 2018

Bitcoin’in fiyat grafiği, 2015’te boğa koşusu başlamadan önce RSI’ın şu anki seviyelerde yer aldığını gösteriyor. Ancak Sluymer, BTC’nin 2019’un ortalarına kadar uzaması ihtimal dahilinde olan birden çok çeyrekte taban oluşturma süreci kurduğuna inandığını belirtti.

Sluymer, ayrıca Bitcoin’in şu anda dibi gördüğünü söylemek için erken olduğunu ifade etti.

Bu arada Sluymer, Ekim ayında Bitcoin 6,600 dolardan işlem görürken müşterilerine gönderdiği notta bu seviyelerden Bitcoin almamalarını ve sabretmelerini tavsiye etmişti.

Sluymer’ın şirketi Fundstrat’ın kurucularından Thomas Lee, yakın zaman önce 2018 yılı sonu için açıkladığı 25,000 dolar tahminini 15,000 dolara revize etmişti.

Haber: CryptoGlobe

→ KRİPTO PARA ZCASH’TE ‘INSIDER TRADING’ ŞÜPHESİ


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahısların kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl