Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin madenciliğinde kritik dönemece giriliyor: Güçlü olan hayatta kalır!

Bitcoin madenciliği, yalnızca güçlü olanların ayakta kalacağı ve büyük kârlar elde edebileceği bir dönemece doğru ilerliyor.

Kripto para veri ve analiz platformu Coinmetrics’in son raporuna göre, son dönemdeki düşüşlerle daha çok konuşulan Bitcoin madencilerinin kepenk indirmesi, halving öncesinde daha da artacak.

Raporda, Bitcoin üretim zorluğunda en büyük ikinci düşüşe karşın daha fazla Bitcoin madencisinin iş bırakma ihtimalinin büyük olduğu kaydedildi.

12 Mart’ta gerçekleşen tarihi düşüşün ardından hash rate’te de yüzde 44’lük bir daralma oluşmuş ve zaten birçok madenci operasyonları durdurmanın eşiğine gelmiş, bazıları da kapanmıştı.

Bitcoin tarihindeki üçüncü blok ödülü yarılanmasına yaklaşık 1.5 ay kala madencilik endüstrisi istikrarsız bir dönemin içine girdi. Bununla birlikte, Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV), Nisan ayı başında arz kesintilerini yapacaklar. Bu da madencilerinin daha yüksek ödül kazanmak için BTC’ye akın etmesi demek. Bitcoin’in tüm bu gelişmelerin ardından madencilik zorluğu artacak ve sektördeki küçük işletmeler daha fazla baskı altına girecek. Sonunda da şu ana kadar dayanmalarına rağmen belki de faaliyetlerine son verecekler.

Güçlü olan hayatta kalacak

Büyük madencilik şirketlerinin bile (sadece bireysel madenciler değil), Kovid-19 salgınının neden olduğu satışlardan etkilendiği görülüyor. ‘Kara Perşembe’den kısa süre sonra ABD şirketi Digital Farms, keskin Bitcoin fiyat düşüşü nedeniyle kripto para madenciliği faaliyetlerini süresiz olarak durdurmuştu.

Coinmetrics, bu kapanmaların ardından sadece güçlü madencilik şirketleri ayakta kalacağını ve büyük kârlar elde edeceğini belirtiyor. Araştırma şirketine göre, verimsiz madencilerin ağdan ayrılması, kalan madenciler için kâr marjlarını artıracak. Bu hem satış baskısını azaltacak hem de fiyatların artmasını sağlayacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl