‘Bitcoin, küresel ekonomi için sıradaki adımdır’

Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Imperial College London'dan iki araştırmacı, Bitcoin ve Ether gibi kripto paraların küresel ekonomi için sıradaki olağan adım olduğunu öne sürüyor.

Telegraph’ta yer alan habere göre dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Imperial College London tarafından hazırlanan bir çalışma, Bitcoin ve Ether gibi kripto paraların küresel ekonomi için sıradaki doğal adım olduğunu öne sürüyor.

Profesör William Knottenbelt ile Dr. Zeynep Gürgüç tarafından sunulan çalışma, Bitcoin ya da Ether gibi kripto paraların hakiki bir para birimi olmak için 3 temel testten birini geçtiğini iddia ediyor: bir değer deposu olarak davranmak.

Ayrıca çalışmaya göre mevcut büyüme devam ederse hem Bitcoin hem de Ether kalan iki testi de geçebilir. Çalışma, on yıl içinde insanların günlük satın alımlarında Bitcoin kullanacağını tahmin ediyor.

Profesör Knottenbelt, kripto paranın yaygın olarak kabul edilen ödeme yöntemi olma kriterlerini yerine getirme konusunda önemli adımlar attığına inandığını belirtti. Dr. Zeynep Gürgüç ise nakitten kartlara, kartlardan temassız ödemelere doğru hızla ilerlediğimizi vurgulayarak para kavramının evrim geçirdiğine dikkat çekti. Gürgüç’e göre bu doğrultuda bir sonraki doğal adım, kripto para tabanlı varlıklarla birlikte geniş bir kripto para kullanımı.

→ 1 MİLYON BİLGİSAYARI ELE GEÇİREN HACKER’LAR 2 MİLYON DOLARLIK KRİPTO PARA KAZDI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl