Fidelity ortaya koydu: Bitcoin’e kurumsal yatırımlar artacak

Yönetimi altındaki 2.5 trilyon dolarlık varlıkla dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketlerinden biri olan Fidelity'nin son araştırması, kripto paraların geleceğine ışık tutuyor. Araştırmanın sonuçlarına göre önümüzdeki 5 yıl içinde kripto paralara kurumsal yatırımlar artarak sürecek.

Fidelity Investments‘ın yeni araştırması, kurumsal yatırımcıların dijital varlıklara pozitif yaklaştığını gösteriyor. Araştırmaya göre, 10 kurumsal yatırımcıdan 7’si dijital varlıkların bazı yönlerini çok cazip bulurken %47’si onları yenilikçi bir teknoloji olarak görüyor. Yine kurumsal yatırımcıların %46’sı dijital varlıkların en çekici özelliğini diğer varlık sınıflarıyla düşük korelasyona sahip olması olarak görürken %80’i özelliklerini olumlu olarak algılıyor.

Yatırım konusuna gelince, araştırmaya katılan kurumsal yatırımcıların %22’si dijital varlıklara yatırım yaptıklarını belirtirken %40’ı da önümüzdeki 5 sene içinde böyle bir yatırım yapmayı planlıyor.

Yine araştırmaya göre, kurumsal yatırımcıların %47’si yatırım portföylerinde dijital varlıklar için bir yer görse de hepsi bunu uzun vadede tutmaya hevesli değil. Ayrıca, dört kurumsal yatırımcıdan biri güvenliğin dijital varlık gözetiminin en önemli parçası olduğuna inanıyor.

Fidelity araştırma notunda, kurumsal yatırımcıların gözünde dijital varlık algısının daha da iyi yönde gelişmesi için girişim yatırımlarına, iyi geliştirme çalışmalarına ve düzenleyicilerle artan diyaloga ihtiyaç olduğunu belirtiyor.

Araştırma raporunun bir bölümünde ise şöyle deniyor:

“Kurumlar altı veya on iki ay öncesine göre artık bu gelişmelerden daha fazla haberdar. Konuştuğumuz insanlar sektörde neler olup bittiğini aktif olarak tarıyor, gözlemliyor ve bu teknolojinin işlerini ve nihayetinde finansal piyasaları nasıl etkileyeceğini düşünüyor.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl