‘Bitcoin’de kurumsal paranın tam etkisi 2019’un ortalarında hissedilecek’

Blockchain'in CEO'su Peter Smith, Bitcoin'de kurumsal paranın tam etkisinin 2019'un ortalarında hissedilebileceğini söyledi.

Blockchain’in CEO’su Peter Smith, Bitcoin‘le alakalı olarak Bloomberg’e bir demeç verdi. Smith, bu demecinde yasal netlik ve kurumsal ilgi arttıkça pozitif bir konsolidasyonun görülebileceğini söyledi.

Smith, ayrıca Bitcoin’in kurumlar için daha tercih edilebilir olduğundan diğer kripto paralara göre daha iyi performans göstereceğini fakat kurumsal paranın tam etkisinin 2019’un ortalarında yaşanacağını ifade etti.

Smith, “Son birkaç yıldır gerçekten hızlı artışlar gördükten sonra çok hızlı bir düşüş yaşadık ve piyasanın yavaş bir şekilde konsolidasyona geçtiğini gördük. Bana kalırsa piyasada şu anda bir başka yavaş konsolidasyon daha görüyoruz. Önümüzdeki çeyrekte ise ölçülü ve pozitif bir konsolidasyon görme olasılığımız var.” şeklinde konuştu.

Smith’e göre piyasa farklı bir sipariş akışı görüyor, bireysel yatırımcılardan ziyade kurumsal para akışı artıyor.

Smith, daha sonra “Piyasaya giren kurumsal yatırımcılar genellikle önce Bitcoin alıyorlar, bu yüzden önümüzdeki 6 ay içinde diğer büyük kripto paralara kıyasla Bitcoin’in daha iyi bir performans göstermesini bekliyorum.” yorumunu yaptı.

Bu arada kripto para yatırım yönetimi şirketi Grayscale Investments, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir raporda Bitcoin‘in yılın ilk yarısında yüzde 45 gerilemiş olmasına karşın kurumsal ilgide büyük bir artış olduğunu ortaya koydu. Şirket, 2018’in ilk 6 ayında 250 milyon dolar ek varlık sahibi oldu. Bu 2013 yılında kurulan şirket için en iyi 6 aylık performans olarak kayıtlara geçti.

Grayscale’e benzer bir durum sektör devi Circle’da da yaşandı. Şirket, Mayıs ayında kurumsal müşterilerde yüzde 30’luk bir artış yaşadığını bildirmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl