Bitcoin, yüzde 45 gerilese de bir kripto para fonu rekor kırdı

Bitcoin, yılın başından bu yana yüzde 45 oranında gerilemiş olmasına karşın bir kripto para yatırım şirketi ilgide büyük bir artış gördü.

Bitcoin, yılın başına göre yüzde 45 oranında geriledi ve piyasadan milyarlarca dolar para silindi. Bununla birlikte bir kripto para yatırımcısı için ayı piyasası yatırımcı ilgisinde bir artışla birleşti.

2013 yılında başlatılan Digital Currency Group’a bağlı bir kripto para yatırım yönetimi şirketi olan Grayscale Investments’ın yayınladığı raporda, 2018’in ilk yarısı boyunca net girişlerde istikrarlı bir artış olduğu görüldü.

Rapora göre şirket, geçtiğimiz altı ayda toplamda 250 milyon dolarlık yeni varlığa ulaştı. Raporda ayrıca bunun altı aylık periyotta şirket tarihindeki en güçlü akış olduğu vurgulanıyor.

Bu yılki ilginin yüzde 56’sının kurumsal yatırımcılardan geldiği bildiriliyor.

Bitcoin Investment Trust’ın yanı sıra XRP, Bitcoin Cash ve Ethereum gibi birtakım kripto para fonlarını idare eden Grayscale’in yönetimi altında yaklaşık 2 milyar dolarlık varlık bulunuyor.

Şirketin fonlarının çok büyük bir bölümü Bitcoin’de yer alırken kalan fonların ise Ethereum, Ethereum Classic, Zcash, Bitcoin Cash, XRP ve Litecoin gibi kripto paralara hemen hemen eşit şekilde dağıtıldığı görülüyor.

Öte yandan Autonomous NEXT’in bu hafta yayınladığı rapora göre, 300’ün üzerinde kripto para fonu dijital varlıklara yatırım yapmaya başladı. Raporda ek olarak ICO piyasasının bu yıl da büyümeyi sürdürdüğü ve Wall Street şirketlerinin kripto paralara adapte olmak için hızlı hareket ettiği kaydedildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl