Kuzey Amerika’da milyon dolarlık Bitcoin işlemlerinde patlama

Chainalysis'in son raporunda 2019'un sonlarından beri Kuzey Amerika'da 1 milyon dolar ve üzerindeki Bitcoin işlemlerinin patlama yaptığı belirtildi.

wall-street

Popüler Blockchain analiz platformu Chainalysis’in raporuna göre ABD’li profesyonel yatırımcılar, başını Bitcoin’in çektiği dijital paraları, kripto piyasalarına taşımaya başladılar.

Raporda ABD’deki kurumsal yatırımcıların, Asya ve Avrupalı meslektaşlarının yaptıklarından çok daha büyük hacimlerdeki Bitcoin ve diğer kripto paraları borsalara taşıdıkları belirtildi.

Ciddi oranda Bitcoin’i tercih etmeye devam ediyorlar

Chainalysis, Kuzey Amerika kripto para alanındaki temel eğilimleri analiz ederken, profesyonel yatırımcıların diğer kripto para birimleri yerine ciddi oranda Bitcoin’i tercih etmeye devam ettiğini keşfetti ancak firma raporunda, bu eğilimin henüz yeni başladığını aktardı.

Chainalysis’ten yapılan açıklamada, Kuzey Amerika bölgesinin profesyonel kripto para piyasasının Aralık 2019’dan bu yana artan dominansının, kurumsal yatırımcılardan geldiğine inanılan 1 milyon dolar ya da daha fazla meblağlık transferlerden kaynakladığı belirtildi.

Firma raporunda ayrıca şu değerlendirmeyi yaptı:

“Son iki yılda kuzey Amerika’da patlama tarzında büyüyen bir kurumsal yatırımcı sınıfı görüyoruz. Bu grubun büyük transferleri Aralık 2019’dan bu yana Kuzey Amerika piyasasında profesyonellerin artan hakimiyetini açıklıyor”

Büyük Bitcoin işlemlerinde rekor artış

Kuzey Amerika’daki 1 milyon dolarlık ve üzerindeki işlemler 2019’un sonlarından bu yana yüzde 46 oranında arttı ve Mayıs 2020’de yüzde 57’lik artışla rekor kırdı. Ayrıca bölgedeki kurumsal yatırımcının piyasa payı da aynı dönemde yüzde 87’den 92’ye çıktı.

Kurumsal yatırımcıların tüm bu ilgisine rağmen ise regülasyon tarafı hala kripto para teknolojisine şüpheyle bakmaya devam ediyor. Chainalysis’te araştırma yöneticisi olan Kimberly Grauer, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Regülatörler ve finansal kurumlar kripto paraların şeffaflığını ve sağladığı faydaları gördükçe bu teknolojiye ve bu dünyaya daha çok güveneceklerdir. Kurumsal para bu dünyaya yeni yeni giriyor. Dolayısıyla piyasa hala olgunlaşmış değil”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl