‘Bitcoin, kurumsal yatırımcılar için 1 numarada’

Danışmanlık şirketi Element Group'un yöneticisi Thejas Nalval, Bitcoin'in kurumsal yatırımcılar için bir numarada olduğunu söyledi.

Kripto para piyasasıyla ilgili olarak son dönemde manşetleri sıklıkla kurumsal yatırımcıların piyasa girmek için hazırlık yaptığı haberleri süslüyor. Birçok uzman, kurumsal paranın yakın bir zamanda piyasaya gireceği konusunda emin konuşuyor. Nitekim, kurumsal paraya zemin hazırlayacak gelişmeler de hız kazanmış durumda. Peki kurumsal yatırımcılar piyasaya girmeye karar verdiklerinde fonlarını nereye yatıracaklar?

Danışmanlık şirketi Element Group, Bitcoin‘in kurumsal yatırımcıların fonlarını yatıracağı ilk ve en önemli yer olduğuna inanıyor.

CNBC’ye konuşan şirketin yöneticisi Thejas Nalval, “Sadece rakamlara bakıyorum. Bitcoin en büyük piyasa kapitalizasyonuna sahip. En fazla likidite onda. Bu yüzden kurumsal paranın ilk gelmek isteyeceği yerleri tahmin edecek olursak bu listede Bitcoin bir numara olur.” dedi.

Nalval’ın kendisi de bir numaralı kripto paranın temelinin güçlü olduğunu belirterek geleceğine inandığını ve yükseleceğini düşündüğünü söyledi. Nalval, “Piyasa kapitalizasyonu ve arkasındaki yatırımcı ile geliştirici topluluğu göz önüne alındığında Bitcoin’de çok iyimserim.” ifadelerini kullandı.

Bu arada Bitcoin, Bitfinex verilerine göre 6540 dolardan işlem görüyor.

→ BRIAN KELLY’YE GÖRE BITCOIN’DE FİYAT ARTIŞININ SİNYALİ OLABİLECEK 3 GELİŞME

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl