Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kurumsal yatırımcıların çoğu, Bitcoin pozisyonlarını artırmayı planlıyor

bitcoin

İngiltere merkezli yatırım firması Nickel Digital Asset Management, yatırımcılarla bir kripto para ve Bitcoin anketi yaptı. Ankete göre; şu anda Bitcoin’e yatırım yapan kurumsal yatırımcılar ve varlık yöneticileri önümüzdeki 2 yılda da yatırımlarını sürdürmek ve artırmak istiyorlar. Buradaki ana sebep ise bu zaman diliminde beklenen değer artışı.

Nickel Dijital Asset Management’ın yaptığı ankete göre; şu ana kadar kripto paralara yatırım yapmış olan varlık yöneticilerinin ve kurumsal yatırımcıların yüzde 85’i, yatırımlarını artırmayı plânlıyor. Yüzde 72’lik kısım da profesyonel yatırımcıların, ya yatırımlarını artıracaklarını ya da ilk kez kripto para alacaklarını öngörüyor.

Ankete katılanların yüzde 56’lık bölümü önümüzdeki 2 yılda değer artışı beklerken, yüzde 21’lik kısım ise 2021 yılında çok ciddi bir artık öngörüyor. Yüzde 56 ise bu yıl hafif bir artış olacağını düşünüyor.

Katılımcıların yüzde 40’ı ise Bitcoin alımlarını artırma sebebi olarak, kuyruk riskinden, para arzının artırılmasından ve fiat para değerinin düşmesinden korunmayı gösterdiler.

Londra merkezli bir şirket olan Nickel Digital’ın kurucu ortağı ve CEO’su Anatoly Cracholiv, sektör altyapısının gelişmesiyle birlikte ana akım yatırımcı kitlesinin de gelmeye başladığını söyledi:

“Yine de fiyat oynaklıklarında çok sert hareketler olmaya devam edecek. Açıkçası bu durum, yeni teknolojiye alışma evrelerinin ilk dönemlerinde olduğumuz şu dönemde beklentiler dahilinde… Bu tür varlıklarda fiyat hareketleri hiçbir zaman düz bir çizgi üzerinde olmaz.

Bu varlık sınıfının altında yatan teknolojiye hakim olan ve uzun vadeli düşünenlerin yatırım yapması daha doğru olacaktır. Yatırımcıların yüksek risk seviyelerine karşı dayanıklı olmaları ve en önemlisi de geçici sert dalgalanmalarda birkaç ağaç için ormanı kaybetmemeleri gerekiyor”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl