LedgerX, Bitcoin’de ilk uzun vadeli işlem opsiyonunu başlattı

LedgerX, Bitcoin’de ilk uzun vadeli vadeli işlem opsiyonunu başlattı. Long-Term Equity Anticipation Security (LEAPS) adı verilen ticaret işlemi, 28 Aralık 2018 tarihinde son bulacak. Anlaşma şartlarına göre, alıcı eğer Bitcoin‘in fiyatı o tarihte 10.000$ veya üzerindeyse 10.000$’a Bitcoin alma hakkına sahip olacak. Yani alıcı fiyat 10.000$’dan ne kadar fazla olursa bu anlaşmadan o kadar kazançlı ayrılmış olacak. Yatırım, kararlaştırılan tarihte fiyatın o seviyeye geleceğine olan güvenin bir yansıması olarak görülebilir. Bu tür uzun vadeli işlem opsiyonları, sektörde bir olgunluk işareti...

LedgerX, Bitcoin’de ilk uzun vadeli vadeli işlem opsiyonunu başlattı.

Long-Term Equity Anticipation Security (LEAPS) adı verilen ticaret işlemi, 28 Aralık 2018 tarihinde son bulacak.

Anlaşma şartlarına göre, alıcı eğer Bitcoin‘in fiyatı o tarihte 10.000$ veya üzerindeyse 10.000$’a Bitcoin alma hakkına sahip olacak. Yani alıcı fiyat 10.000$’dan ne kadar fazla olursa bu anlaşmadan o kadar kazançlı ayrılmış olacak.

Yatırım, kararlaştırılan tarihte fiyatın o seviyeye geleceğine olan güvenin bir yansıması olarak görülebilir.

Bu tür uzun vadeli işlem opsiyonları, sektörde bir olgunluk işareti olarak görülüyor. Aynı zamanda daha fazla kurumsal yatırımcının söz konusu yatırım aracında yer almasına olanak tanıyor.

Ticaret opsiyonu, geçtiğimiz Cuma günü LedgerX tarafından listelendi. İki kurumsal yatırımcı, anlaşma şartlarını bir gün sonra kabul etti.

Toplamda 2 milyon 250 bin Dolar’lık Bitcoin satın almak üzere anlaşıldı. Fiyat, önümüzdeki yılın sonunda 10.000$’ın altında olursa satıcı bu işlemden kârlı çıkan taraf olacak ve alıcı yüksek fiyattan almak zorunda kalacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl