Tom Lee, Bitcoin’in niçin 40,000 dolara çıkabileceğini açıkladı

Bitcoin'in yıl sonuna kadar 40,000 doları görmesinin çok muhtemel olduğunu ifade eden Lee, bu öngörüsünün gerekçesini açıkladı.

Nisan ayının başlarında 4,100$’ken 14,000$’a kadar çıkan Bitcoin, bu performansıyla ana akım medyanın ve kamuoyunun dikkatini yeniden üzerine topladı. TSİ 22.45 itibariyle 11,800$’dan işlem gören Bitcoin için genel hissiyat karışık olsa da, Wall Street analisti Tom Lee, epeyce iyimser.

Tom Lee geçen ay yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’in 10,000$’da destek bulması hâlinde yıl sonuna kadar 40,000$’ları görmesinin çok muhtemel olduğunu söylemişti.

Yakın zamanda bir Youtube kanalına röportaj veren Lee, bu öngörüsünü şöyle açıkladı:

“Bu yıl kripto para piyasasındaki kış mevsimini sona erdirecek çok sayıda gelişme oldu. İlk en önemli gelişmenin Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamasına yeniden erişmesi olduğunu düşünüyorum. Bitcoin’in 10 yıllık tarihine baktığımızda; 200 günlük ortalamanın üstünde kaldığı zamanlarda, bunun altında kaldığı zamanlara göre kazancın 10 kat daha iyi olduğunu görüyoruz. Sonra golden cross’u yaşadık, 50 günlük hareketli ortalama, 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine tırmandı.”

10,000$’ın önemine de dikkat çeken Lee, bu konu hakkında şunları söyledi:

“10,000$ önemli bir seviye, çünkü bu seviye Bitcoin tarihinin sadece %3’ünde görüldü. Bu %3’lük zaman diliminde hep fırsatı kaçırma korkusu (FOMO) devreye girdi ve amiral gemisi kripto para çok farklı davranmaya başladı. En son 10,000$’ı geçtiğimizde Bitcoin’in bir anda 14,000’e çıkmasını da buna bağlıyorum.”

Lee 40,000$ tahminiyle ilgili de, “Bitcoin tüm zamanların yalnızca %3’ünde görülen seviyelerin üstüne çıktığında genellikle sonraki 4 ayda %200-400 arasında bir yükseliş gösterdi. Bunun da fiyatı 40,000$’a taşıyacağını düşünüyorum.” dedi.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl