10,000 doların ardından Bitcoin için ne dediler? 3 uzman, 3 yorum

Bir numaralı kripto para Bitcoin'in 10,000 doları aşmasını sağlayan itici güç ne? Bu soruyu yanıtlayan 3 uzman, Libra'ya dikkat çekti.

Bitcoin bugün bir kilometre taşını daha geride bırakarak, 2018 yılının Mart ayından bu yana ilk defa 10,000 doları geçti. 10,915 dolara kadar yükselen kripto para, TSİ 09.25 itibari ile 10,725 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’in bu büyük yükselişinin ardından uzmanlar ne dedi?

Forbes’a konuşan isimlerden varlık yöneticisi Blockforce Capital’in yatırım direktörü David Martin, “Tanık olduğumuz bu ralli, büyük ölçüde uzun zamandır beklenen Libra kripto parasının ayrıntılarını yayınlayan Facebook’a bağlanabilir. Facebook, Salı günü kripto paranın tanıtım belgesini yayınladığında büyük kanallar bunu haberleştirdi ve yayıldı. O zamandan beri Libra, geleneksel finans dünyasında haber döngüsüne hükmediyor ve büyük hükümetler ve iş dünyası liderlerinden hızlı bir tepki aldı. Böylece Bitcoin ana akım haber tartışmalarına da girdi. Piyasaya yeni katılanların Libra projesi ve Bitcoin arasında bir korelasyon oluşturmalarının kuvvetle muhtemel olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Martin, sözlerinin devamında genel olarak halkın artan ilgisinin Bitcoin’in yükselen fiyatının arkasındaki itici güç olduğunu vurguladı.

Kripto para yatırımcısı ve eski serbest yatırım fonu yöneticisi Chris Keshian da Libra’dan bahsetti:

“Facebook’un Libra’sı birçok yatırımcı için kripto paraları meşrulaştırdı ve bu varlık sınıfına ilginin artmasını sağladı.”

Kripto para türev platformu Amulet’in genel müdürü Marouane Garcon da yine Libra’ya dikkat çekti. Garcon, Bitcoin’in Libra’nın yarattığı coşkudan yararlandığını ve yararlanmaya devam edeceğini, insanların şu anda Libra’nın piyasaya sürülmesi beklentisi ile hareket ettiklerini söyledi. Garcon ayrıca son zamanlarda dijital paralarla ilgili medyada yer alan olumlu haberleri de bir faktör olarak belirtti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl