Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Yemeksepeti’nin Almanya versiyonu Lieferando, Bitcoin kabul etmeye başladı

Yemeksepeti’nin Almanya versiyonu olarak tanımlayabileceğimiz Almanya’nın en büyük yemek ve gıda platformu olan Lieferando, Bitcoin’i resmi olarak sistemlerine entegre etti. Platformdaki kullanıcılar, Bitcoin‘i kullanarak ödeme yapabilecekler. Lieferando, henüz ilk yıllarında bölgesel bir yiyecek platformu olarak 18 milyon Dolar’ın üzerinde bir ciro elde etti. Ardından hızlı büyüyen kullanıcı tabanı ve günden güne popülerleşmesiyle birlikte Hollanda merkezli Takeaway.com tarafından satın alındı. Takeaway.com geliştirme ekibi, Bitcoin’i 2013 yılında entegre etmişti. Lieferando da Takeaway tarafından satın alınmasının ardından Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul...

Yemeksepeti’nin Almanya versiyonu olarak tanımlayabileceğimiz Almanya’nın en büyük yemek ve gıda platformu olan Lieferando, Bitcoin’i resmi olarak sistemlerine entegre etti. Platformdaki kullanıcılar, Bitcoin‘i kullanarak ödeme yapabilecekler.

Lieferando, henüz ilk yıllarında bölgesel bir yiyecek platformu olarak 18 milyon Dolar’ın üzerinde bir ciro elde etti. Ardından hızlı büyüyen kullanıcı tabanı ve günden güne popülerleşmesiyle birlikte Hollanda merkezli Takeaway.com tarafından satın alındı.

Takeaway.com geliştirme ekibi, Bitcoin’i 2013 yılında entegre etmişti. Lieferando da Takeaway tarafından satın alınmasının ardından Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etti. Pizza.fr’yi de içeren yan kuruluşların çoğu, Takeaway.com tarafından satın alınmasıyla Bitcoin’i kabul etmeye başlamışlardı.

Takeaway’in 2016’da hakla arzıyla birlikte 1 milyar Dolar’lık bir değerleme ulaşmış olan bir şirket olması, Bitcoin geleceği açısından önemli.

Takeaway.com, satın almadan önce Lieferando, 2014’ten 2015’e kadar Bitcoin’i kısa bir süre kabul etmişti. Ancak ilerleyen zamanlarda şirket Bitcoin entegrasyonunu kaldırmıştı.

Şirketler neden hızla Bitcoin’i kabul ediyor?

Dünyanın pek çok ülkesinde büyük ölçekli şirketler Bitcoin’i hızla sistemlerine entegre etmeye başladı. Peki bu neden oluyor? Çünkü şirket sahipleri kredi kartı komisyon ücretlerini karşılama yükünden kurtuluyor. Bitcoin ücretleri, kredi kartı komisyonlarına göre oldukça düşük.

Şimdilik en büyük neden bu olmakla birlikte SegWit’in harekete geçirilmesinin ardından işlem ücretleri daha da ucuzlayacak ve ağ daha da verimli hale gelecek. Bu da muhtemelen işletme sahiplerinin Bitcoin’e olan talebini arttıracak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl