Binance Bitcoin Lightning Network entegrasyonunu tamamladı

Binance borsası mayıs ayında açıkladığı Lightning Network entegrasyonunu tamamladı. Yapılan açıklamada ağda yatırma ve çekme işlemlerinin de başladığı belirtildi.

Dünyanın en büyük borsası konumundaki Binance, Bitcoin yatırma ve çekme işlemleri için Lightning Network entegrasyonunu tamamladı. Binance, bugün yaptığı resmi açıklamayla entegrasyonu açıkladı.

2. katman çözümünün çalıştırılmasıyla beraber kullanıcılar artık bu ağda BTC yatırma ve çekme işlemlerini yapabilecekler. Kullanıcılar, yatırma ve çekme seçeneklerini tıkladıkları zaman, “Lightning” seçeneğine basarak bu ağda işlem yapabilecekler.

Bitcoin ile işlem yapılabilecek diğer ağlar arasında BNB Smart Chain (BEP20), BNB Beacon Chain (BEP2), BTC SegWit de bulunuyor.

Çekimler durmak zorunda kalmıştı

Hatırlanacağı üzere Binance borsası LN ağını entegre edeceğini, mayıs ayında BTC çekim işlemlerini durdurmak zorunda kaldığında açıklamıştı. Ordinals protokolündeki BRC-20 token’larına olan ilgi o dönem Bitcoin işlem ücretlerini ciddi şekilde artırmış ve ağda ciddi tıkanmalar meydana gelmişti.

Lightning Ağı Binance borsası dışında OKX ve Kraken gibi büyük borsalarda da bulunuyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl