Bitcoin Lightning ödeme şirketi Strike, Visa kartını duyurdu

Bitcoin ve kripto para entegrasyonlarıyla son Miami konferansına damga vuran Strike şirketi, kripto ödemeleri için de kullanılabilecek olan Visa kartını tanıttı. Kart sayesinde kullanıcılar ödül olarak kripto para da kazanabilecek. Kartta Bitcoin tutulabilecek ya da başkalarına Bitcoin gönderilebilecek.

Kripto para ödeme şirketi Strike, harcama ödülleri sunacak yeni bir Visa kartı duyurdu. Strike, yeni kartını dün akşam Twitter’dan duyurdu ve açıklamada, “Artık herkes günlük yaptığı ödemelerin ardından ödül kazanabilecek” ifadelerini kullandı. Kartı almak isteyenler için bir bekleme listesi oluşturulacak.

Apple ve Google Pay’de de geçerli…

Şirket tweet serisinde bu kartla birlikte kullanıcıların Bitcoin alabilecekleri ve gönderebilecekleri de belirtildi. Bitcoin ödemesi almak isteyen kişilerin bu talepleri de kart ile mümkün olacak. Tüm bu işlemler ayrıca Apple ve Google Pay uygulamalarında da geçerli olacak.

Bitcoin gelişticilerine destek

Yapılan açıklamada ayrıca Strike’ın kart üzerinden elde ettiği kârın yüzde 1’lik kısmının da Bitcoin geliştiricilerine bağışlanacağı belirtildi. Kart üzerinden kazanılan ödüllerde ya da yapılan diğer harcamalarda müşteriler fazladan bir işlem ücretine maruz kalmayacaklar.

Bilindiği gibi, Bitcoin merkezli işlemleri hızlandırmak için tasarlanmış bir 2. katman protokolü olan Lightning Network üzerinde kurulan uygulamaların en tanınmışlarından olan Strike ve onun CEO’su Jack Mallers, bu sene Nisan ayında düzenlenen Miami’deki Bitcoin konferansına damga vurmuşlardı. Şirket, Kuzey Amerika’nın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Shopify ile yaptığı anlaşmayı buradaki konferansta duyurmuştu. Ortaklık sonucunda Strike ile yapılan ödemelerde kripto ve fiat para entegrasyonu sağlanmıştı. Yani bir taraf kripto para ile ödeme yaparken karşı taraf dolar alabiliyordu. (ya da tam tersi)

Mallers geçen seneki konferansta da, El Salvador’un Bitcoin’i resmi para ilan edeceğini açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl