Bitcoin deneyi, kar topu etkisi ile yayılıyor

Lightning Network teknolojisinin değerini gösterme fikriyle yola çıkan Lightning Torch (meşale) deneyi, 37 ülkeden 140 katılımcıyla devam ediyor.

Kripto para piyasası geçtiğimiz yıl ağır bir darbe aldı. 2017’nin sonlarına doğru 20,000$’lara kadar ulaşan Bitcoin, o günden bu güne %80’den fazla bir düşüş yaşadı ve şu anda 3,450$ civarında seyrediyor. Bu süre zarfında sürüden ayrılanlar oldu ancak kripto para topluluğu yine de devam eden ayı piyasasına karşı direnç göstererek boğaların hakimiyeti ele geçirmesini bekliyor.

Şu anda topluluk “Lightning Torch” adında bir deneyle ilgileniyor. Bu deneyin arkasındaki fikir ise yaklaşan Lightning Network teknolojisinin değerini göstermek. Lightning Network, tüm dünya genelinde insanların üçüncü bir taraf olmadan para göndermesine imkan tanıyarak en yaygın ödeme sistemlerini geliştirme olanağı sunan deneysel bir teknoloji ürünü ve PayPal ile Mastercard gibi popüler ödeme yöntemlerinden farklı.

Katılımcılar, artan miktarda Bitcoin kullanımından faydalanarak teknolojinin bu yönünü bir tür uluslararası bayrak yarışı şeklinde göstermeye hazırlanıyor.

Popüler sosyal ağları kullanarak, Twitter kullanıcıları “torch (meşale) ödemesini” elden ele dolaştırabilir ve her kullanıcı, ödeme diğer bir kullanıcıya geçmeden ödemeye 0.34$ ekleyebilir. Böylesi bir Lightning Network stilinin yaratacağı kar topu etkisi merakla bekleniyor.

“LN Trust Chain” olarak sınıflandırılan torch (meşale) sisteminde, ödeme kendine saklamak yerine güvenilen bir kişiye gönderiliyor.

Bununla birlikte bazı geliştiriciler hâlâ Lightning Network ağını güvenilmez ve tedbirsiz buluyor çünkü yanlış bir hareket durumunda deneysel yazılım ve kullanıcılar para kaybedebilir.

“Lightning Torch” deneyi en az 37 ülkeden yaklaşık 140 kişinin katılımıyla istenen etkiye sahip görünüyor.

Kripto para topluluğunun popüler isimlerinden Andreas Antonopoulos’un konu hakkında attığı tweet şöyle:

“Günün kabul olunmuş doktrinlere karşı düşüncesi: LN Trust Chain ile ilgilenmek Superbowl’u (Amerikan futbolu şampiyonluk müsabakası) izlemekten iyidir.”

Kısa bir süre sonra bir tweet daha atan Antonopoulos’dan şu şekilde bir itiraf geldi:

“Evet, yalan söylediğimi kabul ediyorum. Benim gibi biri için her şey Suporbowl izlemekten daha iyidir.”

Haber: CryptoDaily

→HAMAS’A BİTCOİN BAĞIŞINDA BİNANCE VE COİNBASE TRAFİĞİ

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl