2 yıldan fazla hareket etmeyen Bitcoin oranı zirvede

Bitcoin 2023'e çıkışla başlarken, uzun vadeli yatırımcıların bakış açısında ise bir değişiklik olmadığı görülüyor. Glassnode verisine göre 2 yıldan fazla hareket etmeyen Bitcoin oranı yüzde 48.25 ile rekor kırdı.

Bitcoin’in dijital altın olma yolundaki ilerleyişini doğrulayan rakamlara bir yenisi daha eklendi. En büyük kripto paranın dolaşımdaki arzı içinde 2 yıldan fazla süredir hareket etmeyen kısmının oranı %48.25 oldu. Bu rakam şu ana kadar bu anlamda görülen en yüksek seviye…

Fiyat düştü ama…

Hareket etmeyen Bitcoin oranındaki yüksek seviyenin fiyat düşüşlerinin çok fazla olduğu bir dönemde gelmesi, yatırımcıların Bitcoin’e olan uzun vadeli güveninin net ir göstergesi olarak yorumlanabilir.

Öte yandan uzmanlar, kaybedilen Bitcoin’lerin de, hareket tmemiş BTC sayısına az da olsa katkı verebileceğini belirtiyorlar.

Bilindiği üzere Bitcoin’in dolaşımdaki arzının yaklaşık yüzde 80’i şu anda likit olmayan cüzdanlar tarafından tutuluyor. Yani sadece yaklaşık yüzde 20’lik oran borsalar ve diğer değişim platformlarında mevcut… 15 milyondan fazla Bitcoin kişisel cüzdanlarda saklanıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl