Vinny Lingham, Bitcoin tahminini düşürdü

Blockchain kimlik platformu Civic'in CEO'su Vinny Lingham, ayı piyasasının 2019'la birlikte devam etmesinin ardından Bitcoin tahminini düşürdü.

Blockchain kimlik platformu Civic’in CEO’su Vinny Lingham, finansal haber ağı Cheddar’a verdiği röportajda kısa vadeli Bitcoin fiyat tahminini revize etti ve kripto paranın 3,000 doların altına gerileyebileceğini söyledi.

Lingham, sözlerinin devamında “Piyasa kesinlikle bir dip bulmaya çalışıyor ve henüz bulabilmiş değil. Muhtemelen bir ya da iki ay boyunca 3,000 – 5,000 dolar arasında işlem görecek ve hangi yöne gideceğini bulmaya çalışacak. Yönü bulduğu zaman ise yukarı yönlü bir kopuş ya da çöküş yaşanacak” dedi.

Lingham, geçtiğimiz Kasım ayında yaptığı bir açıklamada Bitcoin’in 3,000 doların altına gerilemesine pek ihtimal vermiyordu.

 

Öte yandan Lingham, Cheddar’daki röportajında kendi projesi Civic’in CVC token’ının şu anda ICO fiyatının çok altına işlem gördüğünü fakat bunun şirket için bir sorun olmadığını söyledi. Lingham, “Çok az etkilendik. ICO’dan topladığımız parayı nakit olarak tuttuk ve bu nedenle alandaki diğer şirketlere göre daha az etkilendik.” şeklinde konuştuk.

Ronnie Moas ile bahse girmişti

Lingham, Kasım ayında Standpoint Research direktörü ünlü analist Ronnie Moas ile birlikte katıldığı bir etkinlikte Bitcoin’in 2019’un sonuna kadar 28,000 dolara ulaşıp ulaşamayacağına ilişkin 20 bin dolarlık bir bahse girmişti. Lingham, ulaşamayacağını, Moas ise bunun olacağını düşünüyor. Bahsi hangi taraf kazanırsa kazansın miktar, Free Ross organizasyonuna bağışlanacak. Free Ross girişimi, meşhur Silk Road karanlık ağ pazaryerinin kurucusu olan Ross Ulbricht’in serbest bırakılması için mücadele etmeyi amaçlıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun