Litecoin teorisine göre Bitcoin’de kırılma riski

Bir kripto para analisti, Litecoin teorisine dayandırdığı değerlendirmesinde birkaç gün içinde düşüş yaşayabileceğini iddia etti.

LTC/BTC’deki hareketlerin Bitcoin için bir öncü gösterge olabileceği fikrinden yola çıkan bir teknik analist, en büyük kripto paranın birkaç gün içinde 5000 dolara gerileyebileceğini söyledi.

Bazı analistler, tarihsel eğilimlerden yola çıkarak Litecoin’in hareketlerinin Bitcoin’in öncülü olduğunu düşünüyor.

CoinDesk analisti Omkar Godbole da bunlardan biri. Godbole, Bitcoin’in birkaç gün içinde 5000 dolara gerileyebileceği iddiasını hem Litecoin’in zayıflık belirtileri göstermesine hem de Bitcoin’de uzun/kısa pozisyonlarının oranının 1 Ocak’tan beri ilk defa 1.00’in altına düşmesine dayandırıyor. Dahası Godbole, yaygın kullanılan bir teknik gösterge olan 14 günlük RSI’nın düşüş yönünde bir uyuşmazlığa işaret ettiğini ifade ediyor.

Analist ayrıca fiyatın şu anda 5303 dolarda yer alan 10 günlük yükselen hareketli ortalamadan sıçraması durumunda 5000’e düşüş ihtimalinin zayıflayacağını belirtiyor.

Litecoin teorisi, Bitcoin’in Litecoin ile olan geçmiş fiyat ilişkisini baz alıyor. Bu teoriye göre, Bitcoin’in fiyat hareketleri, Litecoin’i izliyor. Litecoin’in Aralık ayındaki taban oluşumundan sonra Bitcoin’den önce yükselişe geçerek bir boğa piyasasına girmesi ve Bitcoin’in de birkaç hafta sonra benzer bir yükselişe imza atması bu teoriyi güçlü kılıyor. Litecoin, 2015 yılındaki ayı piyasası sırasında da yine bugün olduğu gibi Bitcoin ile aynı anda taban oluşturup Bitcoin’den önce yükselişe geçerek ayı eğilimini kırmıştı.

Bitstamp’te Bitcoin 5465 dolardan, Litecoin ise 72.4 dolardan işlem görüyor.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahısların kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl