LTC’lerini zirvede satan Charlie Lee’den Litecoin ve Bitcoin tahminleri

Elinde tuttuğu LTC'leri, fiyatın zirveye ulaştığı noktada başarıyla satabilen Litecoin kurucusu Charlie Lee, hem Litecoin hem de Bitcoin için fiyat tahminlerinde bulundu.

2020’de yatırımcısının yüzünü güldürmeyen ve Şubat ayındaki 80 dolar seviyelerinden yaz aylarında 40 dolara kadar düşen ancak son dönemde toparlayan ve 63 dolar seviyelerine ulaşan Litecoin konusunda, yaratcısı Charlie Lee’den yorum geldi. Lee’ye göre hem LTC hem de BTC’nin önünde bu sene sonuna kadar giden iyi bir yol var.

Bitcoin’in dijital altın olarak görüldüğü günümüzde, Lee’nin dijital gümüş olması için yarattığı Litecoin Ağustos ayında performansını toparladı sayılır ancak bilindiği üzere Lee, 2017 yılındaki büyük boğa koşusunda fiyatı en üst seviyeye geldiğinde LTC’lerini satmasıyla ünlü…

Öte yandan Litecoin Vakfı da Ağustos ayı içindeki yükselen fiyatı gözardı etmemiş ve resmi Twitter hesabından konuyla ilgili manidar bir tweet atılarak “Anlaşılan ölümüm hakkındaki dedikodular fazla abartıldı” yazılmıştı.

Bitcoin’de de yükseliş bekleniyor

Bir süredir yukarı yönlü hareketler yapan ancak 12 bin doların üzerinde tutunamayan BTC için de yükseliş beklentisi var. Bu beklenti, psikolojik direnç olarak gözüken 12 bin doların altında kalınmasına rağmen güçlü şekilde mevcut.

Tüm bu gelişmeler ışığında işler Litecoin için de kötü gitmiyor. Grayscale’in Litecoin Trust (LTCN) ürününü açıklaması ve OTC piyasalarda akredite yatırımcılar için işleme açılması dijital gümüş için ciddi bir katalizör olarak görülüyor.

“LTC sıfıra düşmez”

Son olarak eski bir MMA dövüşçüsü olan ve şu anda Funky Crypto adlı bir podcast hazırlayan Ben Askren’e konuk olan Charlie Lee özellikle LTC’nin sıfıra gideceği hakkındaki yorumlara karşı çıktığını söyledi.

“Zayıflayan dolar, altın ve Bitcoin…”

Podcast’te ilk altın aldığı günlerden öğrencilik günlerinde güreş yaptığı döneme kadar birçok konuya değinen Lee, enflasyon tehlikesinin bir kez daha çirkin yüzünü gösterdiğini ve insanların bu durumdan kaçmak için altına akın ettiğini söyledi. Bitcoin’in güvenli liman olma yolunda ciddi adımlar atmasının da BTC için avantaj olduğunu belirten Lee, zayıflayan dolar karşısında yatırımcıların bu tarafa doğru geçtiğini söyledi.

“LTC’yi havadan yaratmadım”

2017’de LTC’lerini satması konusunda kendini savunan Lee, “İnsanların Litecoin hakkında anlamadığı bir şey var. Hala benim LTC’lerimi satmamı eleştiriyorlar. Sattım ama sonra da aldım ve herkes gibi Litecoin çıkarmaya da devam ettim. Madenciliğini yaptım. LTC’yi havadan yaratıp kendime vermedim” dedi.

“BTC fiyatı yıl sonu 16 bin 241 dolar olur!”

Podcast esnasında Askren’in Mart’taki büyük çöküşte gümüş almayı düşündüğünü ancak Bitcoin ve Ethereum aldığını belirtmesi üzerine Lee, 2020’nin sonuna doğru Bitcoin’in 16 bin 241 dolarlık fiyata ulaşacağını bunun Litecoin’e de olumlu etki edeceğini söyledi. Ancak LTC için de bir fiyat tahmini istendiğine Lee, “50 ve 100 arasında olur” gibi çok da zor olmayan bir tahmin yaptı.

Debit kart ve Mimblewimble geliyor

Charlie Lee yakın zamanda Grin ve Beam gibi ölçeklenebilirlik ve gizlilik coin’lerinin de kullandığı Mimblewimble protokolünü Litecoin’e kısa süre içinde entegre edeceklerini de söylemişti. Litecoin kurucusu aynı zamanda içinde LTC fonlarının tutulabildiği ve ödeme esnasında LTC’yi dolara çeviren debit kartı da çıkaracaklarını belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl