Tone Vays: Litecoin yarılanması, Bitcoin’e daha çok yarayacak

Kripto para analisti Tone Vays, Litecoin yarılanmasının Bitcoin için Litecoin'den daha fazla yükseliş getireceğini söyledi.

Litecoin’de blok ödüllerinin yarı yarıya düşürüleceği yarılanma olayına geri sayım sürüyor. Kripto parada tahmini olarak 6 Ağustos 2019’da şu anda 25 LTC olan blok ödülleri, 12.5 LTC’ye indirilecek.

Litecoin, beklenen bu gelişmeyi bir süredir fiyatlıyor. 2018 yılının Aralık ayında 20 dolara kadar gerileyen LTC, aradan geçen 4 ay içerisinde yüzde 300 oranında artarak 80 dolara çıktı.

Litecoin’deki bu ivmenin devam edip etmeyeceği merak edilirken kripto para analisti ve eski bir türev taciri olan Tone Vays, Litecoin’deki yarılanmanın altcoin’in geleceğini kötü yönde etkileyeceği görüşünde.

AMB Crypto’da yer alan habere göre Philadelphia’da düzenlenen bir buluşmada konuşan Vays, yarılanmanın Litecoin için düşüş, Bitcoin için ise yükseliş getireceğini öne sürdü.

Vays, Bitcoin yarılanmasının genellikle madencilere kıtlığı hatırlattığını ve bunun fiyatın yükselmesini sağladığını belirterek Litecoin’in durumunda kıtlığın önemli bir faktör olmadığını söyledi.

“Piyasada Litecoin’in Bitcoin’e göre daha çok rakibi var. Litecoin yarılanması, şu anki piyasada sektöre Litecoin madenciliğinin hiçbir değeri olmadığını hatırlatmalı.” diyen Vays, Bitcoin yarılanmasının ise madenciler için fırsatlar yaratacağına inanıyor.

Ünlü analist, son olarak Litecoin yarılanmasından sonra yükseliş eğiliminin Bitcoin’in fiyatını herhangi bir büyük artışa doğru sürüklemeyeceğini fakat yine de kritik bir rol oynayacağını iddia etti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl