Bitcoin ve Litecoin’e Monero’nun gizlilik özelliği gelebilir

Bitcoin’in yumuşak karnı olarak lanse edilen gizliliğin yetersizliği konusu son zamanlarda yüksek perdeden dile getirilmeye başlandı. Gizlilik özellikleriyle nam salan Monero, Zcash ve benzeri dijital para birimleri, bu tartışmaların ortasında değerine değer kattı. Yılın erken aylarında 10$ civarında işlem gören Monero’nun %1500’lük bir artışla 150$ seviyelerini görmesi buna örnek gösterilebilir. Şimdi Bitcoin ve Litecoin‘in Monero’nun “Confidential Transactions (CT)” olarak adlandırılan “Gizli İşlemler” özelliğini uygulayabileceği konuşuluyor. Litecoin’in kurucusu olan Charlie Lee, bugün kişisel Twitter hesabında Bitcoin ve Litecoin’in CT’yi elde etmek...

Bitcoin’in yumuşak karnı olarak lanse edilen gizliliğin yetersizliği konusu son zamanlarda yüksek perdeden dile getirilmeye başlandı.

Gizlilik özellikleriyle nam salan Monero, Zcash ve benzeri dijital para birimleri, bu tartışmaların ortasında değerine değer kattı. Yılın erken aylarında 10$ civarında işlem gören Monero’nun %1500’lük bir artışla 150$ seviyelerini görmesi buna örnek gösterilebilir.

Şimdi Bitcoin ve Litecoin‘in Monero’nun “Confidential Transactions (CT)” olarak adlandırılan “Gizli İşlemler” özelliğini uygulayabileceği konuşuluyor.

Litecoin’in kurucusu olan Charlie Lee, bugün kişisel Twitter hesabında Bitcoin ve Litecoin’in CT’yi elde etmek için çalışma yaptığını ve bunun “yumuşak” bir çatal ile uygulanabileceğini açıkladı.

Cüzdan tutarını değil işlem tutarını maskeleyecek

CT, hükümetlerin veya herhangi bir üçüncü tarafın dijital para birimleriyle yapılan ödemeleri izleyemeyeceği anlamına geliyor. Söylentilere göre, Bitcoin ve Litecoin’de uygulanması gündemde olan CT, cüzdan bilgisini değil işlem tutarını maskeleyecek.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl