Uzun vadede elde tutulan Bitcoin sayısı 14.5 milyonu geçti: Glassnode

Geçtiğimiz aylarda yüzde 70 olarak açıklanan, uzun dönemli tutulan Bitcoin'in toplam arza oranı, yüzde 75'i de aşmayı başardı. Glassnode'a göre 14 milyon 520 bin adet BTC, yatırımcıları tarafından hareket bile ettirilmiyor.

2022’de çok sert bir ayı sezonu yaşanmasına ve hala büyük bir kalabalığın düşüş beklentisi içinde olmasına rağmen, 14.52 milyondan fazla BTC hareket etmeden yerinde duruyor.

Zincir üstü veri platformu Glassnode’un son raporuna göre, uzun vadeli tutulan BTC sayısı yine rekor kırdı. Rakam 14 milyon 520 bin adet BTC’yi aşarken, oran ise dolaşımdaki arza göre yaklaşık %75 oldu.

Glassnode ayrıca konuyla ilgili değerlendirmesinde, “Bu rakamlar ‘HODL’ politikasının piyasanın tercih ettiği dinamik olduğunu gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Glassnode uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları için “Birkaç ay ilâ yıllara varan süreler boyunca coin’lerini ellerinde tutarlar. Yaklaşık 155 günlük bir eşiğin ardından, coin’ler hala tutuluyorsa, bu BTC’lerin harcanma/satılma olasılığı gittikçe düşer” yorumunu yapıyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde de ARK Invest bu konuda bir çalışma yapmış ve bir yıl ya da daha fazla tutulan BTC sayısının da rekor kırdığını aktarmıştı. Çalışmada 19.4 milyon adet coin’in %70’ten fazlasının bu bahsedilen süre boyunca hiç hareket etmediğini gösteriyordu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl