Bitcoin madencilerinin satışları bitti mi? Zincir üstü veriler büyük düşüş gösteriyor

Nisan ayındaki halving ile kazançları adeta yarı yarıya azalan madencilerin, bu ay başı zirve yapan Bitcoin satışlarında ciddi bir düşüş söz konusu… Zincir üstü veriler de bu düşüşü doğrularken, borsalardan günlük 50 bin adet civarında çekilen Bitcoin sayısının 10 binin de altına düştüğü görülüyor.

Haziran ayı başında son bir yılın en büyük BTC satışlarına imza atan madenciler, son günlerde bu satışlarını ciddi şekilde azalttı. Bilindiği üzere son haftalarda Bitcoin fiyatında yaşanan düşüşlerin en büyük sebeplerinden birisi de madenci satışlarıydı.

Halving’in ardından, kazandıkları ödüller yarı yarıya azalan madenciler, maliyetlerini karşılamak için ellerindeki BTC’leri satmaya başlamışlardı.

“Yukarı yönlü ralli başlayabilir”

Zincir üstü veri platformu CryptoQuant’ın paylaştığı kısa analizde “Madencilerin satış baskısı zayıflıyor. Eğer satış hacminin büyük bölümü sindirildiyse, yukarı yönlü ralliyi başlatacak şartlar oluşabilir. Kripto para piyasalarında yukarı yönlü hareketlerin 2024’ün 3. çeyreği itibarıyla başlayacağını düşünüyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Aşağıdaki CryptoQuant grafiğinde de mayıs ve haziran başında zirve yapan satışların son günlerde azalmaya başladığı ve büyük düşüş içine girdiği görülüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl