Bitcoin madencilerine rekor ücret ödemesi

Messari tarafından paylaşılan verilere göre, Bitcoin madencilerine son 24 saatte toplamda 1 milyon doları aşan rekor bir ücret ödendi.

Messari tarafından paylaşılan verilere göre, Bitcoin madencilerine son 24 saatte toplamda 1 milyon doları aşan rekor bir ücret ödendi.

Diğer yandan yine Messari’nin verileri, Bitcoin madencilerinin diğer tüm büyük kripto para ağlarındaki madencilere kıyasla 8 kattan daha fazla kazandığını ortaya koyuyor.

Ethereum madencilerinden çok daha fazla kazanıyorlar

Ethereum madencilerine gelince, onlar da Bitcoin madencilerinin kazandığından %88 daha az kazandılar. 10 Mayıs 2019’da Ethereum madencilerine işlem ücretleri için ödenen toplam ücret 68,000$ olarak gerçekleşti. Litecoin madencileri ise sadece 1,100$ kazanabildi.

 

Bitcoin Cash (BCH), Monero (XMR), Dash (DASH), Ripple (XRP, Dogecoin (DOGE), Lisk (LSK) ve Ethereum Classic (ETC) madencileri ise, toplamda 1,500$’dan daha az kazandılar.

Her zamankinden daha fazla Bitcoin ticareti

Son zamanlarda Bitcoin tarihindeki diğer günlere kıyasla artan Bitcoin ticareti dikkat çekiyor. 12 Mayıs’ta 29 milyar dolar değerinde Bitcoin işlemiyle bir rekora imza atıldı. Bir önceki en yüksek seviye 2018’in Ocak ayında kaydedilmiş ve 24 saatlik işlem hacminin değeri yaklaşık 25.5 milyar dolar olarak gerçekleşmişti.

Kripto paraların amiral gemisi Bitcoin, 8,000$’ı aşarak bu yılın rekorunu tazeledi ve şu anda 8,126$’dan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun