Madenciler, kazdıklarından daha fazla Bitcoin satmaya başladı, bu ne anlama geliyor?

Bir internet sitesinin verileri, madencilerin son günlerde ürettiği Bitcoin'lerden daha fazlasını sattığını ortaya koyuyor.

Bitcoin’de yükseliş bekleyenler Bitcoin madencilerinin şu sıralarda ne yaptığını öğrenmek isteyebilir.

Bloomberg’de yer alan haberde Cryptocomposite.com’dan elde edilen verilere göre geçtiğimiz gün cihazlarıyla her bir işlemi doğrulayan ve Bitcoin’le ödüllendirilen Bitmain gibi şirketlerin çıkardıkları Bitcoin’lerden daha fazla Bitcoin sattığı bildirildi.

Veriler, madencilerin yaklaşık 14.4 milyon dolar değerinde Bitcoin kazdıkları fakat bu sırada 17.3 milyon dolarlık satış yaptığını ortaya koydu.

Madenciler, genellikle elektrik gibi işletme giderlerini karşılamak için yeni çıkardıkları coin’lerini satarken son günlerdeki satışların boyutu madencilerin Bitcoin’in değer kazanmaya devam edeceğini beklemediği anlamına geliyor olabilir.

Multicoin Capital Management’ın yöneticilerinden Kyle Samani, “Tarihsel olarak madencilerin çoğu coin’lerinin yüzde 100’ünü satmıyor ve değerinin artmasını bekliyorlardı. Birçoğunun şimdi satıyor olduklarından şüpheliyim.” dedi.

Madenciler, daha önceki günlerde Cryptocomposite.com’u geliştiren ekipte yer alan Charlie Morris’e göre günlük yaklaşık 10 milyon dolar değerinde coin sattılar.

Coinmetrics’in kurucu ortağı Nic Carter ise “Bu nispeten düşük fiyat seviyelerinde madenciler, tüm yeni coin’lerini satmayı göze alamazlar.” diyor.

→ COINBASE’DE BITCOIN CASH MANİPÜLASYONU SORUŞTURMASI TAMAMLANDI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl