Bitcoin madencileri satış yapıyor: 1700 BTC borsalara aktarıldı

Bitcoin fiyatı, ABD kurumu CFTC’nin kripto borsası Binance ile CEO’su Changpeng Zhao’ya yasaları ihlal ettiği gerekçesiyle dava açmasıyla 28 bin dolardan 26 bin 500 dolara kadar düştü. Kripto para piyasası bunu, kripto paralar üzerindeki düzenleyici baskıların bir devamı olarak görüyor.

Piyasa, halihazırda likidite sorunlarıyla karşı karşıyayken, Binance’e yönelik bu eylemin likidite sorununu daha da kötüleştireceğinden endişe ediliyor.

Madenciler Bitcoin varlıklarını tasfiye ediyor

Tüm bu yaşananlar üzerine madencilerin Bitcoin satışları da hız kazandı. Madencilerden kripto para borsalarına aktarılan BTC miktarını ölçen bir metrik olan Bitcoin Madencileri Borsa Akışı, madencilerin salı günü kripto para borsalarına yaklaşık 1700 BTC transfer ettiğini gösteriyor. Bu durum Bitcoin üzerindeki satış baskısını artırıyor.

Bitcoin madencilerinden borsalara gönderilen BTC miktarlarının grafiksel değişimi
Bitcoin madencilerinden borsalara gönderilen BTC miktarlarının grafiksel değişimi

Ayrıca bu, 19 Ocak’ta gerçekleşen yaklaşık 3 bin BTC’lik satışın ardından madencilerin bu yıl şimdiye kadar yaptığı ikinci en büyük satış olarak öne çıkıyor.

Öte yandan aşağıdaki grafik, madencilik havuzu Binance Pool’dan kripto para borsası Binance’e aktarılan BTC miktarının günlük olarak değişimini gösteriyor. Grafik, yukarıdaki durumu teyit eder nitelikte havuzdan borsaya BTC akışının hızlandığını ortaya koyuyor.

Madencilik havuzu Binance Pool’dan Binance borsasına aktarılan BTC miktarının günlük değişimi

Bir numaralı kripto para Bitcoin, TSİ 22.10 itibari ile 27 bin 300 dolardan işlem görüyor. Dün yüzde 3 oranında değer kaybına uğrayan Bitcoin, bugün yüzde 0.58 yükseldi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl