Değerlenen madencilik firmaları koruma için borsalara Bitcoin taşıyor

2022 yılındaki büyük düşüşlerle zor zamanlar yaşayan Bitcoin madencisi büyük şirketlerin, son dönemde artan madencilik zorluğu ve hash rate'e rağmen borsalara BTC taşıdıkları görülüyor. Kripto para borsası Bitfinex'in raporuna göre bu durumun sebebi, bu şirketlerin muhtemel bir krize karşı bu kez hazırlıklı olma planı...

Kripto para borsası Bitfinex son raporunda madencilik şirketlerinin “risk azaltma” politikası güttüğünü ve bu nedenle borsalara BTC taşıdığını belirtti. 2023’te kurumsal firmaların Bitcoin’e olan ilgisinin artmasıyla madencilik şirketlerinin hisselerinin de yükseldiği belirtilen raporda, bu firmaların 2022 gibi bir krizde daha sağlam bir duruş sergilemek için bir “hedge” yani koruma pozisyonu aldıkları dile getirildi.

“Konumlarını güvence altına almak istiyorlar”

Rapora göre Poolin şirketi borsalara en çok Bitcoin satan firma olarak ön plana çıktı. Madencilik sektörünün güvenilirliğinin, zorluk seviyesinin artmasıyla bir kez daha kanıtlandığını belirten analistler şu ifadeleri de kullandılar:

“Madenciler her geçen gün sektöre olan yatırımlarını artırıyorlar. Bu, onların aslında bu sektöre olan güvenini gösteriyor. Ancak yatırımların yanında borsalara Bitcoin taşıyarak ve bazen de satışlar yaparak konumlarını güvence altına da almak istiyorlar”

“Yeni bir madenci davranış biçimi…”

Raporda ayrıca madencilerin BTC’lerini daha çok türev borsalara taşıdıkları ve temmuzun ilk haftası itibarıyla 30 günlük seviyede toplam 70 bin BTC’lik transfer hacmi oluştuğu belirtildi. Analistler, “Bu ölçekte bir transfer daha önce görülmedi. Bu muhtemelen yeni bir madenci davranışına işaret ediyor” dediler.

Raporda bu büyük BTC transferindeki en büyük payın da Poolin’de olduğu ifade edildi ve şirketin BTC’lerin büyük kısmını Binance’e taşıdıkları belirtildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl