Kripto para devi DCG’den Bitcoin madenciliğine 100 milyon dolar

Digital Currency Group, Bitcoin madenciliğine de el atıyor ve önümüzdeki dönemde 100 milyon dolar harcama yapacak.

bitcoin

Kripto para alanındaki en büyük girişim sermayesi şirketlerinden biri olan Digital Currency Group (DCG) Bitcoin madenciliğine de dahil oluyor.

Foundry adında bir yan kuruluş oluşturan grup, madencilik ve staking’in yanı sıra ekipman finansmanı ve tedariki ve danışmanlık gibi alanlarda faaliyet gösterecek. DCG, önümüzdeki dönemlerde Foundry’ye toplamda 100 milyon dolardan fazla yatırım yapacak.

Foundry CEO’su Mike Colyer, “Madenciler tarafından madenciler için kurulmuş bir şirketiz ve endüstriyi geliştirme ve merkezi olmayan bir madencilik ekosistemi oluşturma misyonumuzu paylaşan girişimcilerle iş birliği yapıyoruz.” dedi.

2019 yılında sessiz sedasız kurulan Foundry, madencilik sektörünün önde gelen şirketleri Bitmain ve MicroBT ile çalışıyor. Bitmain’de Antminer küresel satış ve pazarlama müdürü olan Su Ke, “Foundry’nin çalışmaları ve son müşterilerimize sağladığı destek sayesinde bu yıl ABD’ye çok sayıda ekipman göndermeyi başardık.” şeklinde konuştu.

Foundry, şirketlerin madencilik stratejilerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için enerji sağlayıcılar ve hükümetlerle yakın çalışacak.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl