Bitcoin madenciliği dolandırıcılarına darbe: 18 milyon dolarlık vurgun açığa çıktı

Ultra Mining adında "sözde bulut madenciliği faaliyeti" yürüten bir platformun arkasındaki dolandırıcılar yakayı ele verdi.

ABD’li yetkililer, “Ultra Mining” adında bir Bitcoin madenciliği dolandırıcılığına karşı harekete geçti. Tuzağa düşürülen kişilerden 18 milyon dolar elde ettiği belirlenen sistem kapatıldı.

İddiaya göre, Ultra Mining adındaki platform, kullanıcılara bulut madenciliği ile yatırımlarını iki katına çıkarmayı vadediyordu.

Konuyla ilgili yetkililer tarafından yapılan açıklamada, “Şirket, şaşırtıcı kârlar vadediyor. Potansiyel yatırımcılara, hesaplama gücüne 10 bin dolarlık bir yatırımın yılda yaklaşık 10 bin 500 dolar getireceğini söylüyorlar. 50 bin dolarlık bir yatırım ise yılda yaklaşık 52 bin dolar getiriyor.” deniliyor.

Ayrıca şirketin güvenilirlik ve itibar kazanmak amacıyla koronavirüs salgının kurbanlarına yardım etmek için bağış yaptığını ilan ettiği fakat bunun gerçek olmadığı kaydediliyor.

Platform, yeni yatırımcıların yatırdığı paranın yüzde 5’ine kadar komisyon ödediği bir ortaklık programı da yürütüyordu. Dahası, şirketin Bitcoin fiyatının uzun vadeli boğa döngüsünde olduğu için yakında 23 bin dolara yükseleceğini açıklamışlığı bile var.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl