Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Game Boy ile Bitcoin madenciliği: 1 BTC için trilyon yıl gerekiyor

Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların artan popülaritesi, kripto para madenciliği yapmanın farklı yollarına dair arayışları da beraberinde getiriyor.

2019 yılında Amerikalı bir bilgisayar bilimcisinin, ilk insanlı ay yolculuğunda kullanılan 52 yıllık bilgisayar ile Bitcoin madenciliği yapmayı başarmasının ardından şimdi de bir Youtuber, Nintendo Game Boy’u bir Bitcoin madencilik cihazına dönüştürdü.

Orijinal ve değiştirilmemiş bir Game Boy kullanan Youtuber, cihazın Wi-Fi erişimi olmadığı ve Bitcoin madenciliği internet bağlantısı gerektirdiği için bu probleme de bir çözüm arayışına girdi:

“Madencilik yapmak için Bitcoin ağıyla iletişim kuran ve madencilik için gereken verileri sağlayacak olan bir Bitcoin node’u ile bir şekilde iletişim kurmamız gerekiyor. Ayrıca, kazmayı başarırsak blokumuzu ilan etmek için de buna ihtiyacımız var fakat Game Boy’da Wi-Fi veya benzer bir şey yok, bu durumda Bitcoin node’uyla nasıl iletişim kurabiliriz?”

Çözümü Game Boy’u Raspberry Pi Pico kullanarak bir bilgisayara bağlamakta buldu:

“Neyse ki Game Boy’un normalde Pokemon ticareti ve diğer önemli şeyleri yapmak için kullanılan bir bağlantı portu var ve bundan bir bilgisayarla iletişim kurmak için yararlanabiliriz. Bağlantı kablosundan USB’ye bir adaptör oluşturmak için Raspberry Pi Pico kullanmaya karar verdim, çünkü her türden IO protokolünü uygulamayı gerçekten kolaylaştırıyor ve bundan faydalanmayı gerçekten sabırsızlıkla bekliyordum.”

Game Boy ile 1 BTC üretmek trilyonlarca yıl alıyor

Nintendo’nun Game Boy’una sahip olanlar, bununla kripto para madenciliği yapmak için videodaki adımları takip edebilir. Öte yandan bir insan ömrü bu cihazla Bitcoin üretmeye yetmiyor. Oyun konsolu, saniyede sadece 0.8 hash’lik bir güce sahip. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Bitcoin madenciliğinde kullanılan ASIC cihazlar yaklaşık 100 trilyon hash gücünde.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl