Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin madenciliği tesisine korona virüsü nedeniyle polis baskını

Büyük Bitcoin madencilik havuzlarından BTC.Top'un kurucusu, korona virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla polisin kendilerine ait olan bir madencilik tesisine gelerek cihazları kapatmaya zorladığını açıkladı.

En büyük Bitcoin madencilik havuzlarından biri olan BTC.Top’un kurucusu Jiang Zhuouer, Çin’de yer alan bir Bitcoin madeninin korona virüs salgını nedeniyle yetkililer tarafından kapatıldığını açıkladı.

Decrypt’te yer alan habere göre, Zhuoer, Weibo hesabındaki gönderisinde, “Uzak banliyöde bir madencilik tesisim var. Polis geldi ve tüm cihazların kapatılmasını istedi. Dışarı çıkma yasağı anlaşılabilir ama salgını önlemek için madencilik makinelerini kapatmanın faydası nedir? Belki diğer tüm fabrikalar da kapatıldı ve biz bir istisna değiliz. Eğer bu davranış devam ederse, çoğu insan salgın hastalıktan değil, yoksulluktan ölecek.” ifadelerini kullandı.

Baskından bir görüntü, kaynak: Weibo

Zhuoer’in madencilik tesisinin nerede olduğu net değil ancak bazı yorumlar, salgının başladığı Vuhan’ın batısındaki Sincan eyaletinde olduğunu gösteriyor. Sincan’da şimdiye kadar çok az korona virüsü vakası tespit edildi.

İlk olarak Vuhan’da ortaya çıkan virüs, şu anda dünyanın 27 ülkesine yayılmış durumda. Son verilere göre, toplamda 28,353 vaka bulunurken bunların 28,088’i Çin’de yaşıyor. Çin’in ardından en çok vakaya sahip ülke 45 ile Japonya.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl