Bitcoin madenciliği şirketinden işlem durdurma talebi: Çarşambayı bekleyin

Bitcoin madenciliği şirketi Argo Blockchain, Nasdaq borsasındaki hisselerinin ve teminatsız senetlerinin alım satımının çarşamba gününe kadar askıya alınmasını talep etti.

İngiltere merkezli şirket, Londra borsasında da işlem görüyordu. Argo, iflas başvurusuna ilişkin taslak materyallerin yanlışlıkla yayımlanmasının ardından bu borsadan da işlem durdurma talebinde bulunmuştu ancak bu henüz gerçekleşmedi.

Çarşamba günü ‘önemli bir duyuru’ bekleniyor

Hem Nasdaq hem de Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda (LSE) işlem gören şirket, çarşamba günkü açılıştan önce önemli bir duyuru yapacağını söyledi.

Madencilik şirketi, iflas başvurusu yerine bazı varlıklarını satmak ve ekipman için finansman sağlamak üzere “üçüncü bir tarafla ileri düzeyde görüşmelerde” bulunduğunu söylemişti.

Argo tarafından 12 Aralık’ta yapılan açıklamada, “Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nde 11. Bölüm kapsamında iflas başvurusunda bulunmadan anlaşmayı tamamlayabilmeyi umuyor. Ancak şirketin böyle bir başvurudan kaçınabileceğinin garantisi yoktur.” ifadeleri kullanılmıştı.

Fonlar tükenme noktasına geldi

Madencilik firması ekim ayında, bir finansman anlaşmasının başarısız olmasının ardından daha fazla fon bulamazsa parasının tükeneceğini söylemişti. Böyle bir durumda şirket o zaman da çalışmayı durdurmak zorunda kalacağını açıklamıştı.

Bu arada geçtiğimiz hafta, rakip şirketlerden Core Scientific 11. Bölüm iflas başvurusunda bulundu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl