New York’a 5000 Bitcoin madencilik cihazı

Nasdaq'ta listelenen Bitcoin madenciliği şirketi Riot Blockchain, 5 bin yeni cihazla kapasitesini yüzde 50'ye yakın artırıyor.

Nasdaq’da listelenen Bitcoin madencilik firması Riot Blockchain, kapasitesini önemli ölçüde artırdı. Yeni Antminer S19 PRO makinelerinin kurulumundan sonra şirketin kapasitesi yüzde 45 artmış olacak.

Dün itibariyle bin Antminer S19 PRO cihazının şirkete ulaştığı belirtildi. Riot’ın makineler için 3 sipariş verdiği ve bunun henüz ilk parti olduğu ayrıca makinelerin şirketin New York, Massena’daki tesislerine götürüleceği kaydedildi.

Şirketin faaliyetlerini büyük bir şehre taşıması ise ilgi çekmişti. Basındaki haberlere göre firmanın bu kararı almasındaki en büyük sebep New York’taki ucuz elektrik.

Toplam 5 bin makine!

Madencilik şirketi, yeni Antminers S19 Pro’ların kurulumlarına başladı. Makinelerin en geç yarından itibaren Massena tesisinde tam kapasiteyle devreye girmesi bekleniyor.

Kurumların ardından şirketin madencilik yapan makine sayısı 5 bine çıkacak. Halihazırda şu anda Riot’ın elinde 4 bin Antminer S17 PRO bulunuyor. Bu cihazlara bin tane yeni S19 PRO’lar da eklenecek.

Yüzde 45’lik artış

Yeni Antminer’ların kurulumuyla beraber şirketin madencilik kapasitesi yüzde 45 oranında bir artış yaşayacak. Bu da, 128 megawatt güçte yaklaşık 357 PH/s demek. Riot, siparişlerin diğer bölümlerini aldığı zaman ise hash gücünün 566 PH/s olmasını ve şu anla kıyasla kapasitede yüzde 129’luk bir artış öngörüyor. Firma Temmuz sonu ve Eylül (ya da Ekim) ayında sırasıyla 1040 S19 ve 1000 S19 PRO daha almış olacak.

Riot’ın madencilik makinelerinin sayısını artırma politikası ise “bir saniyede exahash’e ulaşma” projesinin bir parçası olarak nitelendiriliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl