Bitcoin madenciliği şirketi Gryphon, ABD’de halka açılacak

ABD merkezli ve yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle Bitcoin madenciliği yapan bir şirket olan Gryphon Digital Mining, Nasdaq’ta listelenmek üzere halka açılma kararı aldı. Madencilik firması, Sphere 3D adlı veri yönetim şirketiyle birleşme yoluna giderek bu süreci tamamlayacak.

Birleşmeden sonra oluşacak ortak şirketin yüzde 77’sini kontrol edecek olan Gryphon hissedarlarına 111 milyon adet hisse verileceği ve Sphere 3D hissedarlarının ise kalan yüzde 23’lük kısma sahip olacakları belirtildi. Sphere 3D hisselerinin fiyatına göre birleşimden doğacak şirketin değeri şu anda 184 milyon dolar.

Yeni şirketin adı da Gryphon olacak ve daha önce sektörde çalışan, hatta bir başka madencilik şirketi olan Riot Blockchain’de CEO’luk yapan Gryphon CEO’su Rob Chang, yeni şirketin de başındaki isim olacak. Anlaşmanın tamamen bitmesi ve bürokratik işlemlerin sona ermesinin ardından birleşme gerçekleşecek. Bunun için verilen zaman ise bu yılın 3. çeyreği…

Konuyla ilgili konuşan Sphere 3D CEO’su Peter Tassiopoulos şu ifadeleri kullandı:

“Uzun yıllardır GPU tabanlı sistemler tasarlıyoruz ve Gryphon’un operasyonlarının performansını artırmak için deneyimimizden yararlanacak olması heyecan verici… İki şirketin birleşmesi hissedarlar için de çok büyük bir değer yaratacaktır.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl