Bitcoin madenciliği şirketi, yarılanmaya böyle hazırlanıyor

Bitcoin madenciliği şirketi Riot Blockchain, blok ödülü yarılanması öncesinde bir dizi stratejik kararlar aldı.

Nasdaq’ta listelenen Bitcoin madenciliği şirketi Riot Blockchain, yaptığı son açıklamada, bu yıl iş stratejisini yeniden düzenleyeceğini bildirdi. Buna göre şirket, kripto para borsası RiotX’i satmayı ve onun yerine tamamen Bitcoin madenciliğine odaklanmayı planlıyor. Şirket, borsa işini bırakma kararını düzenleyici iklimdeki değişiklikleri ve siber güvenlik riskleri nedeniyle aldığını vurguladı.

Açıklamada ayrıca şirketin Bitcoin madenciliğinde potansiyel stratejik adımlar konusunda danışmanlık yapmak üzere XMS Capital Partners ile anlaşmaya vardığı kaydedildi.

Riot Blockchain’in Bitcoin blok ödülü yarılanması öncesinde Bitcoin madenciliğine daha fazla ağırlık verme kararı alması bir tesadüf değil. Bilindiği gibi, Mayıs ayında blok ödülleri 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek. Herkes aynı fikirde olmasa da birçok analist, yarılanmanın lider kripto paranın fiyatında bir artışa yol açacağına inanıyor.

Şirket, daha öncesinde ise Oklahoma City’deki Bitcoin madencilik tesisini genişletmişti.

Sadece Riot Blockchain değil, sektördeki tüm madencilik şirketi, yarılanmaya doğru hummalı bir hazırlık içinde. Yakın zaman önce bir başka madencilik şirketi Argo Blockchain, yarılanma öncesinde yeni madencilik cihazlarıyla kapasitesini yüzde 75 artırmaya karar kılmıştı. Öte yandan Bitmain ise yarılanmanın potansiyel olumsuz etkilerini bertaraf etmek için çalışanlarının önemli bir kısmını işten çıkarmayı seçmişti.

Son olarak araştırma şirketi LongHash, Aralık ayında yayınladığı bir raporda, yarılanmanın beklenen yükselişi getirmemesi durumunda madencilik sektörünün bir felaketle karşı karşıya kalabileceği uyarısı yapmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl