Madencilik şirketi, Bitcoin rezervini eritti: Sadece 62 BTC kaldı

Geçtiğimiz ay iflas koruması isteyebileceği uyarısında bulunan Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific bu yılın başlarında 8 binden fazla olan Bitcoin’lerinin ekim ayı itibarıyla 62’ye düştüğünü belirtti.

Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific, ülkenin çeşitli eyaletlerinde 243 binden fazla cihazla ABD’deki açık ara en büyük Bitcoin madenciliği operasyonunu yürütüyor. Bu operasyonlar, işlem verilerini doğrulamak ve blok zincirinin bütünlüğünü korumak için şu anda tüm Bitcoin ağında kullanılabilen toplam bilgi işlem gücünün yaklaşık yüzde 10’unu oluşturuyor.

Faaliyet raporuna göre Core Scientific, ekim ayında ortalama 19 bin 639 dolar fiyatla 2 bin 285 Bitcoin sattı ve bu satışlardan elde edilen toplam kâr yaklaşık 44.8 milyon dolar oldu. Söz konusu dönem için piyasa değeri yaklaşık 1.24 milyon dolar olan 62 Bitcoin’e ek olarak, şirketin 32 milyon doların üzerinde de nakdi vardı.

Yıl sonuna yetecek kadar nakit belirsizliği

Geçen yılın Kasım ayında başlayan boğa piyasası sırasında genişlemelerini desteklemek için milyarlarca dolar kredi alan Bitcoin madencileri, düşük Bitcoin fiyatları, artan enerji maliyetleri ve madenciler arasındaki yoğun rekabetin bir sonucu olarak ciddi şekilde zarar gördü. Argo Blockchain PLC ve Iris Energy gibi diğer madenciler de kredi ödemelerini yapmakta zorlanıyor. Core, yıl sonuna kadar yetecek kadar nakde sahip olamayabileceği konusunda uyarıda bulunmuştu.

Core Scientific’in hisse senedi fiyatı bu yıl şimdiye kadar yaklaşık yüzde 98 oranında düşerken aralık ayından bu yana, Bitcoin’in fiyatı da yüzde 55 geriledi.

Bitcoin Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl