En büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden biri daha halka arz olmayı düşünüyor

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Bitfury'nin gelecek yıl halka arz planları yaptığı ortaya çıktı.

Kripto para madencilik şirketi Bitfury, Avrupa’nın sektördeki ilk büyük halka arzını gerçekleştirmek de dahil olmak üzere stratejik seçenekleri tartıyor.

Bloomberg’e konuşan konuyu bilen kişilere göre şirket, borç finansmanını artırmak ve azınlık hissesi satışı gibi bir dizi seçeneği inceliyor. Bitfury, önümüzdeki iki yıl içinde halka arz edilecek olursa 3-5 milyar dolar aralığında gelir elde edebilir. Bununla birlikte kaynaklar, bu rakamların piyasa ve sektörün sağlığına bağlı olarak değişebileceğini aktardı.

Şirketin gelecek yıl Londra, Amstredan veya Hong Kong’da potansiyel bir halka arz öncesinde küresel yatırım bankalarıyla bağlantı kurduğu bildirildi.

2011 yılında kurulan Bitfury, Bitcoin blok zinciri yazılımı geliştiren ve BTC madenciliği için altyapı sağlayan Çin’in dışındaki en büyük şirket olarak kabul ediliyor. Şirket geçen ay bir ASIC çipi olan Bitfury Clarke’a dayalı yeni nesil bir BTC madencilik donanımı çıkardı. Bitfury, Mart’ta hükümet onayını aldığı Kanada, İzlanda, Gürcistan ve Norveç’teki madencilik merkezlerinde yeni ASIC’i uygulamayı planlıyor.

Haber: CoinTelegraph

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl