Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin Madencilik Konseyi bugün 2022 ilk çeyrek rakamlarını açıklıyor

Geçen sene Elon Musk'ın Kuzey Amerika bölgesindeki Bitcoin madencileriyle bir araya gelerek kurulan Bitcoin Madencilik Konseyi, 2022 yılı ilk çeyrek rakamlarını açıklayacak. Oluşumun yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji kaynaklarında hangi seviyeye geldiğini, Bitcoin'e verdiği destekle bilinen MicroStrategy CEO'su Michael Saylor TSİ gece 12'de duyuracak. Açıklama Uzmancoin Youtube kanalından da canlı olarak simultane tercümeyle aktarılacak.

Bitcoin Madencilik Konseyi, 2022 yılı ilk çeyrek rakamlarını bu gece TSİ 00.00’da canlı yayında açıklayacak. Geçtiğimiz sene Elon Musk’ın kripto para piyasalarına yaşattığı şokla tartışılmaya başlanan “Bitcoin madencilerinin harcadığı enerjinin doğaya zararı” konusu, en sonunda Bitcoin Madencilik Konseyi’nin kurulmasını sağlamıştı.

Her şey Musk’ın şoke eden o tweet’iyle başlamıştı

Hatırlanacağı üzere Tesla CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz sene 13 Mayıs günü, tüm kripto para topluluklarını şoke edecek şekilde, elektrikli otomobil üreticisi şirketinin Bitcoin ile araç satışı uygulamasını askıya aldığını belirtmişti. Musk, başta kömür olmak üzere Bitcoin madenciliğinde kullanılan fosil yakıtların artışından endişe duyduğunu belirtmişti.

Madencilik Konseyi doğdu

Musk’ın Mart ayında Tesla için Bitcoin kabul etme kararında sadece 2 ay içinde dönmesi, ünlü işadamına özellikle kripto para topluluğundan büyük tepki doğmasını sağlarken, Bitcoin fiyatında da tarihin en büyük düşüşlerinden biri yaşandı. Aradan geçen yaklaşık 10 gün içinde ise Musk, Kuzey Amerika bölgesindeki madencilerle bir araya geldi. Yapılan toplantılar sonucunda, Bitcoin madenciliğinin yenilenebilir enerjiyle yapılması konusunda anlaşmaya varıldı ve bir Madencilik Konseyi oluşturuldu.

Michael Saylor açıklamıştı

Mayıs ayında kurulan Bitcoin Madencilik Konseyi, daha sonra yenilenebilir enerji kaynakları konusunda önemli çalışmalar yapıp geliştirmelerde bulundu ve ilk rakamlar da Temmuz (2021) ayında açıklandı. Açıklamayı Michael Saylor, Youtube’da canlı yayında yaptı. Saylor, Bitcoin madenciliğinin tüm dünyada kullanılan enerjinin sadece yüzde 0.1’ine denk geldiğini belirtirken, ABD’de boşa harcanan enerjinin yüzde 2.8’ine eşit olduğunu aktardı.

Uzmancoin canlı olarak yayınlayacak

MicroStrategy CEO’su Saylor bu akşam ise yeni rakamları açıklayacak. Bitcoin madenciliğinin tahmini yenilenebilir enerji yüzdesi ve bu enerjinin dünyaya göre dağılımı konusunda önemli değerlendirmelerde de bulunması gereken yayın TSİ 00.00’da başlayacak. Uzmancoin olarak bu yayını sizlere kendi Youtube kanalımızdan canlı olarak simultane Türkçe tercümesiyle birlikte aktaracağız. Şimdiden bildirimleri açın, yayını kaçırmayın!

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl