Kural tanımaz bir Qiwi çalışanı, 2011’de 500,000 Bitcoin kazmış

Rusya'nın e-ödemeler şirketi Qiwi'nin CEO'su dün yaptığı açıklamada bir çalışanının ödeme terminallerini kullanarak 500,000 Bitcoin kazdığını söyledi.

CEO Sergey Solonin, hikayeyi, Moscow Advanced Communications School’da öğrencilere konuşurken anlattı.

Şirketinin Rusya’da Blockchain alanında önemli atımlar yaptığı Solonin, geliştiricilerinden birinin makinelerin kullanılmadığı zamanlarda şirketin donanım gücünü Bitcoin madenciliği yapmak için ele geçirdiğini keşfettiğini söyledi. Dahası, geliştiricinin birkaç ay boyunca yaklaşık 5 milyon dolar elde etmiş olduğunu gördü. Bu rakam, şirketin makinelerden elde ettiği kârdan daha fazlaydı.

Solonin şöyle dedi:

“Ne çılgın bir şey, diye düşündüm, bu terminallerde 3 cent kazanmak için uğraşıyoruz ve burada saklı bir altın madeni var”

Solonin, bu geliştiricinin şirket malını kullanarak elde ettiği kârı devretmesi istendiğinden sonra şirketten ayrıldığını söyledi. Ayrıca, kalan çalışanlarından madenciliğe devam etmelerini isterken devamında ağ zorluğu Qiwi’nin donanımı için çok fazla geldi.

Solonin, The Bell’e verdiği demeçte çalışanının daha sonra tüm coin’lerini kapanan bir kripto para borsasında kaybettiğini açıkladı. Bu borsa muhtemelen Mt. Gox’tu.

→ BITMEX’İN ARDINDAN CME DE REKOR KIRDI!

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl