1775 Bitcoin üreten RIOT açıkladı: 100 bin cihazlık anlaşma yapıldı

ABD'nin en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan RIOT, ikinci çeyrek rakamlarını açıkladı. Şirket bu dönemde 1775 Bitcoin elde ederken, bir önceki çeyreğe oranla %27 daha fazla BTC üretildi. Şirket ayrıca Çinli madencilik üreticisi MicroBT ile 100 bin cihaza varacak bir alım anlaşması yaptığını da duyurdu.

Marathon Digital’ın rakamlarını açıklamasının ardından bir başka dev RIOT da, 2. çeyrek bilgilerini resmen duyurdu. Şirket, bu dönemde 1775 BTC ürettiğini açıklarken yaklaşık 77 milyon dolar gelir elde ettiği bilgisini verdi.

Üretilen Bitcoin sayısı, 1. çeyreğe oranla %27 daha fazla oldu. Geçen senenin aynı döneminde ise 1396 BTC üretilmişti. Şirket ayrıca temmuz ayında 140, haziran ayında ise 460 BTC ürettiğini açıkladı.

100 bin cihazlık anlaşma

RIOT CEO’su Jason Les yaptığı çeyreklik bilanço konuşmasında Çinli madencilik cihaz üreticisi MicroBT ile 33 bin 280 adet cihaz alımı konusunda anlaşma yaptıklarını, anlaşmaya 66 bin 500 adet cihazlık bir opsiyonun da eklendiğini belirtti.

Fırtına vurmuştu

Yapılan açıklamada geçtiğimiz kış Teksas’ta yıkılan bir madencilik binasının inşaatının devam ettiği ve tamamlandığı zaman da 2023 sonu itibarıyla ulaşılması hedeflenen 12.5 exahash’lik seviyeye gelinmesinin planlandığı ifade edildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl