Eski bir kömür santralinde 143 milyon dolarlık Bitcoin madenciliği operasyonu

İki Blockchain şirketi Avustralya'da kullanılmayan bir kömür santralinde 143 milyon dolarlık Bitcoin madenciliği operasyonu başlatmak için ortaklık kurdu.

İki Blockchain şirketi Avustralya’da kullanılmayan bir kömür santralinde 143 milyon dolarlık Bitcoin madenciliği operasyonu başlatmak için ortaklık kurdu.

Anlaşma 7 Mayıs’ta yayınlanan resmi bir duyuru ile doğrulandı.

Avustralya Menkul Kıymetler Borsası’ndaki (ASX), bir açıklamada Avustralyalı startup IoT Blockchain ve madencilik donanım distribütörü Royalti Blockchain Group’un kullanılmayan bir santralde, madencilik kompleksi inşa etmeyi planladığı bildirildi.

Birlikte, Redbank enerji santralini, projenin yakındaki Hunter Energy Power Station’ın gücünü kullanarak bir Blockchain Uygulama Kompleksi’ne dönüştürmeyi amaçlıyorlar.

Eğer girişim başarılı olursa, iki hektarlık bir alan Bitcoin madenciliği operasyonu için kullanılacak.

Bitcoin madenciliği için eski enerji santrallerinin yeniden kullanılması, son yıllarda hızla artan bir trend haline geldi. Ama sık sık problemlerle karşılaşıldı.

New York Eyaleti’nde ve Kanada sınırındaki benzer girişimler, bu tür projelerin yerel ekonomi için yeterli değer üretmediğini düşünen yetkililerin eleştirilerine maruz kaldı.

Bununla birlikte, Blockchain Uygulamaları Kompleksi, 10 yıllık madencilik için yakıtını güvence altına almak istiyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl