Bitcoin madencilik şirketi Compass’ta beklenmedik iki istifa

Dünyanın önemli Bitcoin madencilik hizmeti veren şirketlerinden olan Compass Mining'de dün akşam saatlerinde beklenmedik iki önemli istifa yaşandı. Şirket CEO'su Whit Gibbs ve CFO'su Jodie Fisher, yönetim kuruluna istifalarını sunarken, şirket de resmi açıklama yaptı.

ABD’den Kanada’ya, Rusya’dan Kazakistan’a kadar birçok önemli ülkede madencilik faaliyeti yürüten ve tüm dünyadan yatırımcılara cihaz almadan Bitcoin madenciliği yapma fırsatı sunan Compass Mining’de beklenmeyen iki önemli istifa olayı yaşandı.

“Birçok sorun ve hayal kırıklıkları…”

Şirketin CEO’su Whit Gibbs ve CFO’su Jodie Fisher görevlerinden istifa ettiler. Compass Mining şirketi istifaları resmen açıklarken, firmanın amacının insanların kolay ve ulaşılabilir şekilde Bitcoin madenciliği yapması olduğu ancak bu konuda birçok sorun ve hayal kırıklığı yaşandığı belirtildi.

İstifa eden ikilinin yerine ise şirketin teknoloji yöneticisi Paul Gosker ve madencilik yöneticisi Thomas Heller geçici CEO ve yönetim kurulu başkanları olarak atandılar. Şirketten yapılan açıklamada pozisyonların uzun süreli doldurulması için arayışlara da başlandığı aktarıldı.

Şirket bu değişikliğin operasyonlarında bir değişikliğe sebep olmayacağını ve hizmetlerin aynı şekilde devam edeceğini bildirirken, resmi sitesinden de soruları olan kişilerin arayabileceği bir de telefon numarası paylaştı.

Compass şirketi kişilere, cihaz alımı ve elektrik harcaması yapmadan hemen zamandan hem de alandan tasarruf ederek madencilik yapmalarını sağlıyor. Çıkarılan Bitcoin’ler belli dönemlerde kullanıcı hesaplarına yatarken, kullanıcılar da elektrik ve alan masraflarını ayrıca şirkete gönderiyorlar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl