Bitcoin madencilik şirketi Marathon’dan hem aylık hem çeyreklik rekor

En büyük madencilik şirketlerinden biri olan ve özellikle birçok madencilik firmasının iflas ettiği bir dönemde sağlam yapısıyla dikkat çeken Marathon, hem aylık hem de çeyreklik Bitcoin üretiminde firma tarihinin rekorunu kırdı.

ABD merkezli Bitcoin madencilik şirketi Marathon Digital Holdings, mart ayında şirket rekorunu kırdı ve 825 Bitcoin üretti. Marathon, 2023 yılının ilk çeyreğinde de, bu kez çeyreklik bazda rekor kırdı ve 2195 BTC üretti.

Marathon’un rekor BTC üretimindeki en büyük etken ise, şirketin 1 Ocak gününden itibaren madencilik gücü, yani hash rate’ini 7 exahash’ten 11.5 exahash’e çıkarması oldu. Rakamın sene ortasında ise 23 exahash’e çıkması bekleniyor.

Toplamda 105 bin cihaz ile Bitcoin üretiyor

Firma ayrıca ABD’de Kuzey Dakota bölgesinde kurulumunu yaptığı 13000 adet madencilik cihazını da çalıştırdı ve üretime başlattı. Nisan ayı başı itibarıyla şirketin toplam sahip olduğu madencilik cihazı sayısının 105200 olduğu belirtildi.

Borçlar azalıyor

Marathon şirketinin hem CEO’su hem de yönetim kurulu başkanı olan Fred Thiel yaptığı açıklamada firmanın borç yükünü 50 milyon dolar azalttıklarının ve aynı zamanda bu durum sayesinde 3132 adet Bitcoin’i daha istenildiği zaman harcanmak üzere serbest bırakabildiklerinin bilgisini verdi.

Marathon’un 2022 yılı 4. çeyrek kazancı ise, bir yıl öncesine oranla %58 azaldı ve 28 milyon dolara düştü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl