Bitcoin madencilik şirketi Riot’tan BTC ve hash oranı rekoru

Kuzey Amerika'daki en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Riot, kasım ayında hash oranı ve Bitcoin üretiminde rekor kırdığını bildirdi. Saniyede 7.7 EH hash oranı ile 521 Bitcoin ürettiğini bildiren Riot ayrıca yaklaşık 6 bin 897 Bitcoin’i de elinde tuttuğunu aktardı.

Madencilik sektörünün önemli firmalarından olan Riot Blockchain Kasım 2022 dönemine ilişkin denetlenmemiş üretim ve operasyon güncellemelerini duyurdu.

Buna göre Riot, geçen yıl aynı dönemdeki 466 BTC’lik üretimine kıyasla yaklaşık yüzde 12’lik bir artışla 521 BTC üretimi gerçekleştirdi. Raporda, 30 Kasım 2022 itibarıyla tamamı şirketin, kendi madencilik faaliyetleri tarafından üretilen yaklaşık 6 bin 897 BTC’yi elinde tuttuğu belirtildi.

450 BTC satarak yaklaşık 8.1 milyon dolar net gelir elde eden Riot’ın 30 Kasım 2022 itibarıyla, saniyede 7.7 exahash hash oranı kapasitesiyle 72 bin 428 madenciden oluşan konuşlandırılmış bir filoya sahip olduğu bildirildi.

Riot, hash oranında rekor kırdı

Riot’ın CEO’su Jason Les konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Riot, kasım ayı boyunca toplam hash oranı kapasitesi açısından yine yeni bir rekora imza atarak bugüne kadarki en yüksek aylık Bitcoin üretim rakamını elde etti.” dedi.

Ay boyunca faaliyet gösteren hash oranı göz önüne alındığında beklenen üretimin yaklaşık 660 Bitcoin olduğunu söyleyen CEO, bir madencilik havuzundaki varyansın sonuçları etkileyebileceğini belirtti. Les, bu varyansın kısa vadede değişken olabileceğini aktarırken “Bu değişkenlik, hash oranımıza göre kasım ayında beklenenden daha düşük Bitcoin üretimine yol açtı.” ifadelerini kullandı.

Riot’un ileride daha tutarlı bir ödül mekanizması sunan başka bir madencilik havuzuna geçiş yapacağını söyleyen şirketin CEO’su sözlerine, “Böylece 2023’ün ilk çeyreğinde 12.5 EH/s’ye ulaşma hedefimiz doğrultusunda çalışırken Riot hızla büyüyen hash oranı kapasitemizden tam olarak faydalanabilecek.” şeklinde devam etti.

10 bin 500’den fazla yeni madencilik cihazı aldı

Riot, kasım ayı boyunca 10 bin 512 yeni S19 serisi cihaz aldı. Filosunda halihazırda konuşlandırılmış olan S19 serisi cihazının sayısını 6 bin 912 artırdı ve yaklaşık 6 bin 912 madencilik cihazı konuşlandırılmak üzere hazırlandı. Şirket, yaklaşık 9,7 EH/s hash oranı kapasitesine sahip toplam 79 bin 340 cihazın konuşlandırılmasını bekliyor. Buna ek olarak 5 bin 019 adet S19 serisi madencilik cihazının sevkiyatının başladığı ve bu ay içinde teslim alınacağı bildirildi.

Bitcoin Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl