Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Nasdaq’ta yer alan oyun şirketi, 26 bin Bitcoin madencilik cihazı aldı

oyun

Halka açık bir Çinli oyun şirketi olan The9, kripto para madenciliği işine girdiğini açıkladı. Firma, bu anlamda ilk olarak 26.007 tane Bitcoin ASIC cihazı siparişi verdi.

The9’un alt şirketi olan NBTC, saniyede 549 petahash (PH/s) hash gücü olması beklenen makinelerin sahibi ve işletmecisi olacak. The9 ayrıca makinelerin büyük bölümünün, Sincan, Sichuan ve Gnasu eyaletlerinde kurulduğunu ve çalışmaya başladığı bilgisini de verdi.

Yapılan basın açıklamasına göre, dev madencilik şirketi Canaan’ın eski yöneticisi de Şangay merkezli internet firmasına kripto para madenciliği alanında yol gösterecek. Öte yandan, The9 şirketinin cihazları hangi üreticiden aldığı açıklanmadı ancak, bu dönemde yoğun taleple karşılaşan üretici kaynaklı herhangi bir sorun çıkmaması için de taraflar arasında bir iyi niyet sözleşmesi imzalandığı bilgisi verildi.

Cihaz ödemesinin yapılması için şirket hisse çıkarma kararı aldı ama miktar belirtilmedi. Yapılan açıklamanın ardından şirketin hisseleri ise cuma günkü kapanış fiyatına oranla bugün yüzde 18’lik değer kazandı ve şu anda 13 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl