Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Dev Bitcoin madencilik şirketinin CEO’suna tutuklama

Bitmain'in en büyük rakibi haline gelen WhatsMiner Bitcoin madencilik cihazları üreticisi MicroBT'nin CEO'su tutuklandı.

Son dönemde pazar payı %40’a ulaşan ve Bitmain’in en büyük rakibi haline gelen WhatsMiner Bitcoin madencilik ekipmanları üreticisi MicroBT’nin kurucusu ve CEO’su Yang Zuoxing’in tutuklandığı bildiriliyor.

Bloomberg’te yer alan habere göre Zuoxing, zimmete para geçirme şüphesiyle tutuklandı. Zuoxing’in zimmetine geçirdiği iddia edilen paranın miktarının 100,000 yuan (yaklaşık 15,000 dolar) olduğu ifade ediliyor.

MicroBT CEO’su, Kasım ayının başlarında da Bitmain’in fikri mülkiyet haklarıyla ilgili bir anlaşmazlıktan dolayı polis tarafından ifadesi alınmak üzere götürülmüştü.

MicroBT ve Bitmain konu hakkında henüz yorum yapmazken zimmete geçirme olayının Zuoxing’in kendi şirketi veya Bitmain ile ilgili olup olmadığı bilinmiyor.

Zuoxing, Pekin merkezli Bitmain’in çip tasarım direktörüydü ve 2016’da şirketin amiral gemisi ürünleri Antminer S7 ve S9’un geliştirilmesinden sorumluydu. Bitmain, 2017 yılında bu modellerin satışından 1 milyar dolar ve 2018’in ilk yarısında da 1 milyar dolar kâr sağladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl