Bitcoin madencilik zorluğu rekorlara devam ediyor

Bu gece saatlerinde ayarlanan Bitcoin madencilik zorluğu üçüncü kez üst üste rekor kırdı. %7.56 yükselen zorluk 46.84 trilyon ile tüm zamanların zirvesine çıktı.

Bitcoin ağında blok çıkarılma seviyesini gösteren madencilik zorluğu, bir kez daha tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Yaklaşık 14 günde yenilenen zorluk ayarlaması bu gece saatlerinde yeni rakamına ulaştı ve %7.56 artarak 46.84 trilyon oldu.

Madencilik zorluğu, hem 11 Mart hem de 25 Şubat günlerindeki ayarlamalarda da tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Bu geceki artışla birlikte de rekor üçüncü haftaya taşınmış oldu.

Fiyat düştüğünde de rekor kırmıştı

Hatırlanacağı üzere geçmişte Bitcoin fiyatı düştüğünde zorluk seviyesinde de çok ciddi düşüşler oluyordu. Ancak istisnai olarak 2022’de önemli düşüşler yaşamasına rağmen belli bir dönem madencilik zorluğu artmış hatta yine rekorlar kırmıştı.

Bitcoin fiyatı sene başından bu yana %70’ten fazla yükselirken, madencilik zorluğu da bu anlamda fiyata ayak uydurdu. Zorluk metriği sene başından bu yana %30 yükseldi. Ortalama hashrate de saniyede 340.23 exahash oldu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl