Bitcoin madencilik zorluğu sabit kaldı

Bitcoin fiyatının düştüğü dönemlerde bile rekor üstüne rekor kıran madencilik zorluğu, son ayarlamada sadece yüzde 0.12'lik artış gösterdi ve 52.39 trilyon oldu.

Bitcoin madenciliğinin rekabetini gösteren bir terim olan madencilik zorluğu, son ayarlamasında çok küçük bir artış gösterdi. %0.12 yükselen zorluk 52.39 trilyon oldu. Ortalama hash rate ise saniyede 374.85 exahash oldu. 50 trilyon seviyesini ilk kez haziran ayında geçen zorluk, 12 Temmuz günü son rekorunu kırmış ve 53.91 trilyon olmuştu.

Bilindiği üzere zorluğun artması Bitcoin ağından kazanılacak ödüllerin çok daha zor şekilde elde edilmesine neden oluyor. Bu durum madenciler arasındaki yarışı daha da kızıştırıyor.

Son yıllarda madencilik faaliyetlerini bireylerden çok, büyük şirketler yapmaya başlamışlardı. Şirketlerin yenilenebilir enerjiye geçerek maliyetlerini düşürme çabaları da yine madenciliğin hangi yöne doğru gittiğinin net bir göstergesi durumunda…

Geçtiğimiz yaz, Bitcoin fiyatında gelen ani düşüş birçok madencilik şirketinin maliyetlerini karşılamak için binlerce Bitcoin satmasına neden olmuştu. Bazı büyük madencilik şirketleri de iflasın eşiğinden dönmüştü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl