Bitcoin madencilik zorluğu yine rekor kırdı

2022 yılında gelen fiyat düşüşlerine rağmen artmaya devam eden ve üst üste rekorlar kıran Bitcoin madencilik zorluğu yeniden ATH yaptı. Bu sabah saatlerinde ayarlanan zorluk 49.55 trilyon oldu.

Bitcoin madencilik zorluğu fiyatın artması ya da düşmesine bakmadan rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Bu sabah TSİ 08.30 civarında ayarlanan yeni zorluk 49.55 trilyona yükseldi ve yüzde 3.22’lik artışla yeni rekorunu kırdı.

Son olarak 20 Nisan günü rekor kıran zorluk 48.71 trilyon olmuş, 4 Mayıs’taki ayarlamada ise düşüş yaşamıştı. Ancak bu düşüş kısa sürdü ve yeni rekor yaklaşık 1 aylık süre içerisinde gelmiş oldu.

Bitcoin hash rate’i de saniyede 354.55 exahash ile rekor kırdı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bilindiği gibi geçtiğimiz sene yaşanan fiyat düşüşlerinde birçok madencilik firması kepenk indirmiş ve makinelerini fişten çekmiş olsa da, zorluk artmaya devam etmişti. Bunun sebebi olarak ise finansal açıdan durumu iyi olan şirketlerin yatırıma devam etmesi ve cihaz sayısını artırmış olması gösteriliyordu.

Son dönemde özellikle Bitmain şirketinin ürettiği yeni madencilik cihazlarının çok daha etkin olduğu ve daha az elektrik ile daha fazla üretim yaptığı belirtiliyordu. RIOT ve Marathon gibi madencilik şirketleri de bu makineleri son haftalarda devreye soktuklarını ve yeni cihazların da kurulumlarına başlandığını açıklamışlardı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl